Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Sprawne przedszkolaki

03-02-2021 20:56 | Autor: red.
Od 1 lutego w piętnastu ursynowskich publicznych przedszkolach ponownie rozpoczął się program „Sportowe przedszkole”. Przedsięwzięcie organizowane przez urząd dzielnicy Ursynów od 2013 roku skierowane jest do grup pięciolatków i sześciolatków. Zajęcia sportowe prowadzone w formie zabaw i gier ruchowych przez wykwalifikowanych nauczycieli wychowania fizycznego, to dla tej grupy wiekowej najlepsza forma ruchowa. Prowadzone są w pełnym reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19.

Podsumowaniem poprzedniej edycji zajęć były badania ankietowe. Ich wyniki nie były zaskoczeniem. Profesjonalizm prowadzących zajęcia, ich wiedza, umiejętności, zasób materiału ćwiczebnego został doceniony nie tylko przez małych uczestników zajęć, ale również przez dyrekcję przedszkoli, nauczycieli oraz rodziców. Należy podkreślić pozytywny wpływ zajęć sportowych na sprawność fizyczną, zdyscyplinowanie i rozwój intelektualny dzieci, uznając akcję „Sportowe przedszkole” za cenny wkład w prawidłowy i wszechstronny rozwój dzieci w wieku przedszkolnym.

Z badań przeprowadzonych w grudniu 2020 roku wynika, że według nauczycieli, dzieci w zdecydowanej większości bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia – odpowiedź „zdecydowanie tak” została wskazana w 59,3% przypadków, a „tak” w 23,7%. Pozytywnie o stosunku dzieci do sportowych zajęć wypowiada się także dyrekcja placówek. Aż 60% uważa, że dzieci bardzo dobrze postrzegają te zajęcia, a 26,7% twierdzi nawet że entuzjastycznie.

Pozytywnie o zajęciach „Sportowego przedszkola” wypowiada się także zdecydowana większość rodziców (64,4%), a niektórzy nawet entuzjastycznie (15,2%). Nielicznej grupie rodziców sprawa zajęć ruchowych jest obojętna, natomiast nikt nie wypowiedział się na ten temat negatywnie. Badaniem przeprowadzonym w grudniu 2020 r. objęto dyrekcję przedszkoli i 59 nauczycieli

– Cieszę się, że mimo obowiązujących obostrzeń i ograniczeń dotyczących wielu sfer życia, program „Sportowe przedszkole” ruszył także i w tym roku. Większość obiektów sportowych jest zamknięta, tak więc udział w dobrze zorganizowanych i atrakcyjnych zajęciach ruchowych jest obecnie szczególnie ważny dla sprawności fizycznej naszych przedszkolaków. Z satysfakcją przyjąłem też wyniki badań, wskazujące na niezmiennie wysoką ocenę tego przedsięwzięcia – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Piotr Zalewski.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA