Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Sportowy weekend na Mokotowie

18-05-2022 20:23 | Autor: red.
Na boisku Szkoły Podstawowej nr 46 przy ulicy Wałbrzyskiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w czwórboju lekkoatletycznym w kategorii dzieci oraz Mistrzostwa Mokotowa w lekkiej atletyce w kategorii młodzież. W zawodach wzięło udział kilkuset uczestników. W klasyfikacji łącznej czwórboju lekkoatletycznego obejmującego bieg 60 metrów, rzut piłką palantową, bieg na 600 metrów dziewcząt oraz 1000 metrów chłopców i skok w dal, złote medale zdobyły: Szkoła Podstawowa nr 85 imienia Benito Juareza wśród chłopców oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26 imienia profesora Jigoro Kano wśród dziewcząt.

W kategorii młodzież zawodnicy i zawodniczki rywalizowały w następujących konkurencjach: 100 metrów, 200 metrów, 300 metrów, 600 metrów, 1000 metrów skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4 x 100 metrów i sztafeta olimpijska. Najlepszych trzech zawodników i zawodniczek w poszczególnych konkurencjach reprezentować będzie Dzielnicę Mokotów podczas Mistrzostw Warszawy. Mistrzostwa Mokotowa było zadaniem publicznym realizowanym przez Fundację Bieganie.

Piątkowego popołudnia pierwszym meczem pomiędzy Softballowym Klubem Sportowym z Krośniewic, a Centaurami Warszawa rozpoczęły się Mistrzostwa Polski U15 dziewcząt w Softballu. Turniej rozgrywany był na boisku przy szkole nr 205 i trwał do soboty. Zawodniczki WKSB Centaury okazały się mało gościnne i w meczu otwarcia pokonały swoje przeciwniczki 23:11. Dziewczęta z Centaurów nie dały żadnych szans przeciwniczkom w dwóch pozostałych spotkaniach, wygrywając 15:3 z BUKS Gepardami Żory oraz 19:8 z Rawą Katowice, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Polski 2022 r. w Softballu. Brawo gratulujemy sukcesu.

W hali sportowej SP 85 przy ul. Narbutta 14 odbył się turniej koszykarski trzy osobowych zespołów sportowych. Organizatorem turnieju był warszawski klub sportowy KKS Polonia Warszawa. Mimo napiętego kalendarza dotyczącego egzaminów maturalnych w rywalizacji wzięło udział 11 zespołów. Turniej rozpoczął się od profesjonalnej rozgrzewki, którą poprowadził trener odpowiedzialny w klubie za motorykę zawodników. Mecze były zacięte, a rywalizacja stała na wysokim poziomie. W sędziów wcielili się zawodnicy pierwszego składu warszawskiego klubu KKS Polonia Warszawa. Tym razem nie było medali i pucharów dla uczestników. Nagrodami były bony na zakup sprzętu sportowego, a od Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Nie będzie nic odkrywczego ze skojarzeniem MKŁ Strzała z zawodami łuczniczymi. Jak co roku nad Jeziorkiem Czerniakowskim organizowane są zawody pn. Field w Centrum Miasta. Polegają one na zaliczaniu strzelania do 10 tarcz umieszczonych w różnych miejscach w okolicach jeziorka. Strzelania odbywają się z różnych odległości do różnego rodzaju tarcz. Zasada jest prosta, trzeba ustrzelić jak najwięcej punktów. Taki rodzaj łucznictwa wymaga wielu umiejętności: strzelania w różnym terenie i w różnych pozycjach, celowania pod zmiennymi kątami, określania nieznanej odległości. Z roku na rok zawody te cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy coraz większa liczba zawodników.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA