Spektakularne zwycięstwo Projektu Warszawa

18-01-2023 20:06 | Autor: Sławek Rykowski
Siatkarze Projektu Warszawa pewnie pokonali Cuprum Lubin 3:0 w poniedziałkowym meczu 20. kolejki PlusLigi. Podopieczni trenera Piotra Grabana wysunęli się tym samym na piąte miejsce w ligowej tabeli. MVP spotkania wybrano atakującego Linusa Webera.

Oba zespoły nerwowo rozpoczęły starcie i prowadziły zaciętą rywalizację do 10. punktu na tablicy wyników. Wówczas inicjatywę przejęli siatkarze Cuprum, ale taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo. Skuteczne ataki Artura Szalpuka i Linusa Webera szybko pozwoliły na odrobienie strat i wypracowanie komfortowych warunków do zakończenia seta. Nie stało się inaczej – podopieczni trenera Piotra Grabana pewnie doprowadzili pierwszą partię do końca przy stanie 25:21.

Drugi set to już koncertowa gra Projektu, w którym ponownie za ofensywne poczynania odpowiadał głównie Weber. Do tego należy wyróżnić dokładne przyjęcie, w którym brylowali Kevin Tillie oraz Damian Wojtaszek, a dzięki któremu Jan Firlej miał okazję skorzystać z usług swoich środkowych. Dobra gra w każdym elemencie zwiastowała szybkie zakończenie drugiej partii i tak też dokładnie się stało – drugi set padł łupem gości przy wyniku 25:17.

Najbardziej zacięty przebieg miała trzecia partia, w której gospodarze nie zwiesili głów i sprawili wiele kłopotów siatkarzom Projektu. As serwisowy dla Cuprum pozwolił miejscowej drużynie wyjść na pięciopunktowe prowadzenie, ale wówczas do gry włączył się Tillie, który dwoma asami z rzędu i kilkoma nieszablonowymi zagraniami doprowadził do wyrównania. Więcej zimnej krwi w równie zaciętej co początek seta końcówce zachowali podopieczni Grabana, a konkretnie Piotr Nowakowski, którego atak zakończył trzeciego seta wynikiem 25:23, a cały mecz 3:0.

Kolejne mecze domowe Projekt Warszawa rozegra w hali COS Torwar. 22 stycznia o godz. 14:45 podejmie PGE Skrę Bełchatów, a 4 lutego także o godz. 14:45 Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Bilety są jeszcze dostępne w serwisie eBilet.

Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 17:25, 23:25)

Cuprum Lubin: Grzegorz Pająk, Aleksander Berger, Jędrzej Kaźmierczak, Adam Lorenc, Ilia Kowalow, Paweł Pietraszko - Kamil Szymura (libero) – Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens, Kajetan Kubicki.

Projekt Warszawa: Kevin Tillie, Piotr Nowakowski, Linus Weber, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Jan Firlej oraz Damian Wojtaszek (libero) – Jurij Semeniuk, Mateusz Janikowski, Igor Grobelny, Dawid Pawlun, Niels Klapwijk, Jakub Kowalczyk, Dominik Jaglarski (libero).