Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Spacer po Wilanowie

31-08-2016 20:53 | Autor: Mirosław Miroński
Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych.

Wydawać się może, że park w Wilanowie został stworzony jedynie przez naturę. W rzeczywistości miała ona jednak pomocników w postaci projektantów, którzy nadali kształt pałacowym ogrodom. Ich projekty są odzwierciedleniem panujących w poszczególnych epokach trendów. Pokazują też obowiązujące wtedy style ogrodowe. Bywa, że prace ludzkiej ręki zostały tak zamaskowane, iż w ogóle ich nie widać, co świadczy o prawdziwym mistrzostwie projektantów.

4 września planowany jest spacer „Architekt w ogrodzie” podczas którego można będzie odszukać wiele charakterystycznych wyróżników nadających urokliwy charakter ogrodom. Uczestnicy znajdą również wskazówki, na co zwracać uwagę, chcąc dorównać kunsztowi projektantów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA