Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Słodko-gorzka komedia o miłości

06-04-2016 21:01 | Autor: ABU
Przyszedł mężczyzna do kobiety… Nie w porę, choć to pierwsze spotkanie zostało zaaranżowane przez ich wspólnych znajomych. Więc od razu mu się dostało, a potem…

Potem wydaje się, że nic nie jest w stanie stworzyć udanego związku między „wycofanym”, jak się dziś mówi, farmaceutą Wiktorem a chodzącym wulkanem energii – Diną.  On: dociekliwy, pełen kompleksów, dzielący włos na czworo. Ona: „rozrywkowa”, nie owijająca w bawełnę, wykładająca kawę na ławę.

Ale przeciwieństwa się przyciągają. Krok po kroku, od awanturki do tańca w czułym uścisku, od scysji do pocałunku, Dina i Wiktor zbliżają się ku sobie. Bo oboje są dobrymi ludźmi, którzy mając za sobą rozczarowania życiowe („kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością”), jednak nie ustają w poszukiwaniu miłości – lekarstwa na samotność.

Dobre teksty się nie starzeją. Sztuka Siemiona Złotnikowa „Przyszedł mężczyzna do kobiety” ma mniej więcej pół wieku, a jest wciąż aktualna, po prostu ponadczasowa. A przy tym i zabawna, i liryczna, i dająca do myślenia. W Teatrze Za Dalekim w Domu Sztuki SMB „Jary” tę słodko-gorzką komedię odegrali koncertowo Anna Wojton i Tomasz Dedek. Aktorzy mistrzowsko skontrastowali nieśmiałość Wiktora z brawurą Diny, jednocześnie wydobywając ciepło i zagubienie tych trochę komicznych, trochę wzruszających postaci.

Publiczność stawiła się na dwuaktową sztukę Złotnikowa w komplecie, zajmując na widowni Domu Sztuki wszystkie miejsca. Wnioskując z hucznych braw, którymi nagradzała przedstawienie – a Annę Wojton i Tomasza Dedka w szczególności – nie tylko wtedy, gdy spektakl dobiegł końca, ale także wówczas, kiedy jeszcze trwał, bawiła się świetnie.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA