Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Serce wypełniło się już pierwszego dnia!

21-10-2020 20:53 | Autor: red.
Ogromnym sukcesem zakończyło się drugie spotkanie zrealizowane w ramach INICJATYWY LOKALNEJ „Ursynów okazuje serce”. W sobotę 17 października, przed Miejscem Aktywności Lokalnej przy ul. Kajakowej 12b uroczyście przecięto wstęgę i tym samym oddano do użytku mieszkańców metalowe serce do zbierania plastikowych nakrętek.

W akcji udział wzięli zastępca burmistrza Jakub Berent oraz przedstawicielka wnioskodawców Marzena Zientara. Ogromny czerwony pojemnik wypełnił się już pierwszego dnia, a nakrętki będą sukcesywnie przekazywane na cele charytatywne.

O sukcesie można mówić także w przypadku kiermaszu charytatywnego dla Julka Wróbla, chłopca zmagającego się z glejakiem mózgu. Pomimo pandemii, zebrano kwotę 2 446,40 zł – pieniądze zostaną wpłacone na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, której chłopiec jest podopiecznym.

Przypominamy, że pierwsze spotkanie w ramach sąsiedzkiego wydarzenia odbyło się w sobotę, 3 października, przed DOK Ursynów. W czasie tego spotkania odbyły się ekologiczne wykłady oraz warsztaty. Dorota Dziarska opowiedziała o tym, jak nadmierna produkcja plastiku wpływa na świat i naszą najbliższą okolicę. Uzupełnieniem wykładów były warsztaty poprowadzone przez Małgorzatę Bielecką, z którą wspólnie można było wykonać ekologiczne ozdoby.

Wydarzenia z cyklu „Ursynów okazuje serce”, odbyły się w ramach INICJATYWY LOKALNEJ i były współfinansowane ze środków m.st Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA