Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Salonik muzyczny na Ursynowie

19-02-2020 20:32 | Autor: Wojciech Dąbrowski
Salonik muzyczny na Ursynowie stał się faktem. Fundacja Diamentowy Głos znalazła swą przystań w dość skromnym pomieszczeniu wynajmowanym od Spółdzielni Jary przy ulicy Cybisa 4. Miejsce dla niewtajemniczonych dość trudne do znalezienia, ale na kameralne spotkania towarzyskie z muzyką w sam raz.

Rano odbywają się tu zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży, ale szefowa Fundacji Ludmiła Piechowska nie byłaby sobą, gdyby ograniczyła się tylko do skromnej działalności statutowej. Fundacja ma ambicje krzewienia muzyki i sztuki na najwyższym poziomie. Od lat organizuje z rozmachem konkursy wokalne i festiwale. Lista inicjatyw jest długa: Wiktoria - konkurs wokalny poświęcony Annie German, Diamenciki dla najmłodszych wokalistów, Magnolia dla młodzieżowych miłośników jazzu, Kultura romansu, Mimozami jesień się zaczyna i warsztaty poświęcone tangu argentyńskiemu.

Osobiście zetknąłem się z Fundacją jako juror na I Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Scenicznych w Rowach w sierpniu 2017 roku, miałem przyjemność gościć na organizowanych przez nią koncertach w warszawskim Nowym Świecie Muzyki i w Powsinie.

Laureatką Grand Prix Festiwalu Kultura Romansu jest nasza ursynowianka Klaudia Kulik, doktorantka SGGW, która pojawiła się także na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, koncertowaliśmy razem w Wilnie, na Ursynowie i w Klubie Lekarza.

Otwarcie Saloniku nastąpiło nieprzypadkowo w ubiegłą sobotę, 15 lutego. Dzień wcześniej przypadała 84 rocznica urodzin Anny German, pierwszy wieczór muzyczny w Saloniku był właśnie jej poświęcony. Bogaty program obejmował projekcję filmu dokumentalnego z Anną German w roli głównej, występ dwóch znakomitych wokalistek amatorek, Małgorzaty Kalińskiej z Brzegu i Małgorzaty Siemieniec z Kielc, które od lat mają w repertuarze niemal wszystkie piosenki z repertuaru Anny German i do złudzenia przypominają śpiew swojej idolki, zarówno barwą głosu jak i interpretacją utworów. Przywołano także fragmenty biograficznej książki Marioli Pryzwan Anna German – tańcząca Eurydyka we wspomnieniach. Swój wiersz dedykowany Annie German zaprezentował Karol Rozental.

W kuluarowych rozmowach szczególne zainteresowanie wzbudziła pani Stanisława Bardzka, mieszkanka Kabat, która jest miłośniczką Anny German, a urodziła się… tego samego dnia, w tym samym czasie odbywała studia we Wrocławiu, tego samego dnia… urodziła dziecko (coś zbyt wiele tych przypadków!) i jak twierdzi wiele innych faktów i cech charakteru łączy ją z bohaterką, jak na bliźniaczą siostrę spod tej samej gwiazdy przystało.

Atmosfera pierwszego spotkania okazała się cudowna. Salonik muzyczny zapowiada następne, w każdą sobotę. Już w najbliższą (22 lutego, godz. 17) odbędzie się spotkanie ze śpiewającym seniorem, Eugeniuszem Tiemnikowem (Żenią), laureatem ostatniej edycji telewizyjnego programu The Voice of senior. Salonik zaprasza tym razem na wieczór pieśni rosyjskiej. Szczegółowe informacje i rezerwacje biletów - tel. 606 44 72 72.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA