Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rzeźbiarski „ROZBIEG” w Galerii Działań

15-05-2019 22:35 | Autor: Jacek Jagielski
W czwartek 9 maja została otwarta wystawa „Rozbieg”, przygotowana przez 7. Pracownię Rzeźby prowadzoną prof. Jacka Jagielskiego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prezentuje ona wybrane postawy artystyczne studentów, absolwentów, pedagogów i artystów związanych z tą pracownią.

Ukazuje i promuje, aktualne tendencje, zainteresowania i twórcze zmagania studentów, oraz różne drogi artystyczne absolwentów i artystów, aktywnie funkcjonujących w życiu kulturalnym i artystycznym.

Pracownia jest miejscem, w którym dokonuje się poszukiwań własnego oblicza artystycznego poprzez określanie personalnych przestrzeni, czasu i miejsc. Istotą jest weryfikacja tego, co znane, zetknięcie się z przestrzenią i samym sobą, zafascynowanie dialogiem między materią a swoim zaciekawieniem, odkrywanie rzeczywistości i znaczenie jej swoim dotykiem. Tu nauka, edukacja, doświadczenie przez pryzmat twórczości i aspekty rzeźby odkrywają nieznane dotąd obszary. W nich pojawiają się coraz to nowe pytania, obok których nie sposób przejść, a trzeba się do nich odnieść. Pojawiające się rozwiązania generują kolejne intrygujące sfery, rejony, one zaś implikują kolejne pytania pobudzające ciekawość poznania. Zmagania się z przestrzenią rzeczywistą, personalną i wyimaginowaną oraz pokonywanie oporu w wielu wymiarach jego pojmowania, także oporu materii, są elementami zasadniczo współtworzącymi pracownię, w której student dąży do stworzenia własnej tożsamości artystycznej.

Ważnym elementem kształcenia jest praca z aparatem fotograficznym, kamerą czy komputerem – tak w sferze ekspozycji i dokumentacji, jak i w obszarze twórczego przeobrażenia formy. Celem i ambicją prowadzącego pracownię jest ponadto promowanie twórczości własnej studentów i ukazywanie ich osiągnięć poprzez udział w pokazach i partycypowanie w wystawach i wydarzeniach artystycznych tak na terenie uczelni, jak i poza nią.

Uczestnicy wystawy: Dariusz Jabłoński, Bartosz Jagielski, Jacek Jagielski, Kaja Koster, Martyna Pająk, Marta Rzepińska, Marek Sitko, Eugeniusz Skorwider, Konrad Smela, Marta Sucherska, Dawid Szafrański, Debora Wiśniewska, Jacek Wojciechowski. Wystawa czynna do 05.06.2019

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA