Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rewia zakazanych piosenek

04-09-2019 21:06 | Autor: Rafał Kos
Tradycji stało się zadość. W sobotę 31 sierpnia, w rocznicę Porozumień Sierpniowych, w Służewskim Domu Kultury odbył się koncert, będący kontynuacją tradycji Przeglądów Piosenki Prawdziwej „Zakazane piosenki”, zapoczątkowanej w 1981 roku podczas Zjazdu Założycielskiego NSZZ Solidarność.

W koncercie Porozumienie Sierpniowe poetów wystąpiło grono bezkompromisowych satyryków: Marek Majewski, który całość poprowadził i wyreżyserował, Krzysztof Daukszewicz (popularny komentator z telewizyjnego Szkła Kontaktowego), Wojciech Dąbrowski (znany z „Passy” MKWD), Jacek Fedorowicz (w nowym wcieleniu słynnego pana kierownika z kultowego ongiś programu radiowego 60 minut na godzinę), Piotr Skucha z Bielska Białej, Leszek Wójtowicz (bard krakowskiej Piwnicy pod Baranami) oraz utalentowana artystka młodego pokolenia Renata Zarębska.

Publiczność gorąco i owacyjnie przyjęła prezentowane najnowsze autorskie teksty i piosenki, bezpardonowo smagające biczem ostrej satyry politycznej obecną rzeczywistość.

Organizatorem był Urząd Dzielnicy Mokotów, który imprezę sfinansował, a obecny na sali wiceburmistrz Krzysztof Skolimowski wystąpił z artystami w finałowej piosence.

Koncert udowodnił, że tego typu imprezy cieszą się ogromnym zainteresowaniem i aprobatą publiczności, tym bardziej budzi zdziwienie decyzja o zaprzestaniu kontynuowania w nowym sezonie cyklu „Marek Majewski i jego goście”, prezentowanego od 7 lat w Domu Sztuki.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA