Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Remonty w placówkach oświatowych

24-08-2015 10:46 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Rozbudowa stołówki Szkoły Podstawowej nr 340 przy Lokajskiego idzie pełną parą. Ale to nie koniec inwestycji w placówkach oświatowych. Na zlecenie dzielnicy dokonuje się wiele remontów szkół i przedszkoli. Przeznaczono na nie ponad 2 miliony złotych.

Rozbudowę stołówki w szkole przy Lokajskiego obserwujemy od samego początku. Jeszcze dwa tygodnie temu z ziemi wystawał tylko fundament i słupy nośne. Teraz stołówka prezentuje się okazale. Wstawiono już nawet okna, ale prace trwają nadal. Zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej odnawiany jest plac zabaw przy Przedszkolu nr 400. Z terenu zniknęły już stare zniszczone urządzenia, a w ich miejsce ustawiane są nowe drabinki i zjeżdżalnie. Przedszkole czekało na ten remont od dwóch lat.

Obecnie remontowanych jest 13 placówek na terenie Ursynowa. Wymieniane są okna i instalacje ciepłego ogrzewania, remontowane są łazienki i sale lekcyjne, trwają wymiany instalacji elektrycznych i rozbudowy samych palcówek. Prace muszą się zakończyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wszystko wskazuje na to, że uda się tego dokonać.

A na deser jeszcze jedna dobra wiadomość. Dzielnica znalazła pieniądze na poszerzenie wjazdu na parking szkoły przy Lokajskiego. Wcześniej burmistrz poinformował, że rozbudowy nie uda się wykonać wraz z remontem stołówki, bo wszystkie środki przeznaczone zostały na budowę stołówki. Teraz sytuacja się zmieniła i jak zapewnia burmistrz Ursynowa Robert Kempa, wjazd na parking szkoły podstawowej zostanie poszerzony jeszcze w tym roku. Dzięki temu przed szkołę będą mogły podjeżdżać autokary, które zabierają dzieci na zajęcia basenowe i wycieczki szkolne.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA