Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Rekordowy koniec sezonu Veturilo!

06-11-2015 19:03 | Autor: MD
Od kilku tygodni trwa już kalendarzowa jesień, pozostał zaledwie miesiąc tegorocznego sezonu funkcjonowania wypożyczalni, ale w ramach Veturilo wciąż wiele się dzieje. Operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował 6-milionowy wynajem od momentu inauguracji sieci Warszawskiego Roweru Publicznego w 2012 roku.

Wystartowała również  nowa lokalizacja sponsorska Veturilo - „Trinity Park I” przy ul. Domaniewskiej 52. Wraz z nią do systemu włączonych zostanie 20 jednośladów, co oznacza, że liczba rowerów miejskich w stolicy przekroczy 3 000. Za sprawą tych wydarzeń Veturilo umacnia swoją pozycję w grupie największych i najaktywniej wykorzystywanych systemów rowerowych w Europie!

W okresie trzech lat od momentu inauguracji Veturilo w stolicy (1 sierpnia 2012 roku), warszawiacy sięgali po rowery już 6 000 896 razy. 6-milionowy wynajem miał miejsce w czwartek 29 października po godzinie 10 rano. Użytkowniczka wypożyczyła jednoślad na stacji „Metro Politechnika-Rondo Jazdy Polskiej”, by po około 10 minutach zwrócić go w punkcie „ul. Myśliwiecka- LO Stefana Batorego”.

Pod względem natężenia wypożyczeń bieżący sezon Veturilo już w tym momencie jest rekordowy. Od 1 marca 2015 roku użytkownicy wynajmowali rowery 1 906 465 razy - wypożyczeń jest już więcej niż przez cały zeszłoroczny sezon, mimo że mamy przed sobą jeszcze ponad miesiąc działania w tym roku. Równolegle w ciągu ośmiu miesięcy do systemu dołączyło 80 843 nowych osób, co oznacza, że w sumie z rowerów miejskich korzysta już 373 760 warszawiaków. W tym roku grono użytkowników powiększyło się zatem o 27,5%. W tym roku statystycznie co 10,5 sekundy gdzieś w Warszawie wypożyczany jest rower miejski. Średni czas pojedynczego wynajmu to około 22 minut. Dzienna średnia wypożyczeń dla całego systemu wynosi 7 845, ale podczas rekordowego dnia (11 kwietnia) po rowery sięgano ponaddwukrotnie częściej – 15 955 razy. Najaktywniejszy użytkownik w całej historii Veturilo wypożyczał je już 2402 razy, a więc średnio 2-3 razy dziennie!

– Kiedy Veturilo startowało trzy lata temu, składało się z 55 stacji i 1000 rowerów, a na zakończenie sezonu chwaliliśmy się liczbą wynajmów w okolicach 340 tysięcy. Obecny zasięg sieci wypożyczalni oraz natężenie korzystania z ekologicznej komunikacji publicznej w stolicy to dowód na to, jak mocno Warszawa postawiła na ruch rowerowy i jak wielka zmiana zaszła w świadomości ludzi. Cieszy nas, że możemy być częścią tej rowerowej rewolucji – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Już teraz, chwilę po odnotowaniu 6-milionowego wypożyczenia, mogę przekazać stołecznym rowerzystom następne dobre wiadomości. System powiększa się dziś o kolejną wypożyczalnię sponsorską i nowe rowery. Za sprawą tej rozbudowy liczba jednośladów Veturilo przekroczy 3 tysiące! – dodaje.

Dzięki zaangażowaniu Revetas Capital zostanie uruchomiona stacja z dwoma terminalami przy nowoczesnym biurowcu Trinity Park I – w samym centrum biznesowym warszawskiego Mokotowa. Ta informacja z pewnością ucieszy osoby, pracujące w biurowej części dzielnicy Mokotów, jak i wszystkich warszawiaków, dla których Veturilo jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o środek lokomocji w Stolicy. „Trinity Park I” to odpowiednio 23. stacja, jaka powstaje na zasadach sponsorskich w wyniku działań prowadzonych przez operatora Veturilo, Nextbike Polska, oraz w sumie 203. punkt wypożyczeń na rowerowej mapie miasta.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA