Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Reaktywacja Kuźni Bluesa

06-11-2019 20:14 | Autor: Mirosław Miroński
W 1949 roku Władysław Starosz – przy ówczesnej ulicy Handlowej – wybudował pierwszą drewnianą kuźnię w Falenicy. Od tego czasu Kuźnia nieprzerwanie należy do rodziny.

W latach 90-tych powstał w tym miejscu pierwszy bar piwny z tradycyjnym warszawskim piwem, pod patronatem Browarów Warszawskich. Rok temu, po ponad 10 latach, rodzina ponownie postanowiła reaktywować to kultowe już miejsce. Powracając do tradycji sprzed lat zaprasza na prawdziwe domowe jedzenie, kotlet schabowy na własnym smalcu i golonkę. A do tego blues...

Gwiazdami inauguracyjnego wieczoru będzie znany i ceniony przez fanów warszawski house-band Blues Time i przyjaciele. Powstał w roku 2010. Blues Time to grupa przyjaciół, bywalców legendarnej restauracji, klubu, baru Fregata na Saskiej Kępie. Grupa kontynuuje tradycje zespołu założonego przed laty przez Tomka Bieleckiego - „Blues 66”.

Blues Time wielokrotnie występował w Surf Clubie na Pradze. Często zapraszani są do innych klubów, jak Mechanik, Zachęta, Baszta, Steel Rose, do legendarnej Ćmy Barowej oraz 2 Koła, jak również lokali „Murzynek” na Starówce i „Bistro 32” w Śródmieściu. Można ich usłyszeć w także w Centrum Promocji Kultury Praga Południe, w prom Promie Kultury Saska Kępa, KK Gocław, OSP Saska Kępa, PMDK oraz Klubie Hefajstos w Otwocku.

Grupa brała udział w festiwalach „Lauba Pełno Bluesa” w Chorzowie, „Lep Na Bluesa” w Józefowie. Na festiwalu „Las, Woda & Blues” w Sławie. W 2013 roku zdobyli II Nagrodę w kategorii zespołów, a Nagrodę Indywidualną Festiwalu zdobył Zbyszek Jędrzejczyk.

Regularnie występują w obchodach Dni Saskiej Kępy. W styczniu 2015 zagrali duży koncert w Klubie Progresja przed grupą Oldbreakout. Wiosną 2016 wystąpili w festiwalu „Rock v Muzei” w Bratysławie i prestiżowym Jimiway w Ostrowie Wlkp oraz wielu innych miejscach.

Jest to zespół o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, hill country, country ballady, czy rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy często pojawiają się na koncertach.

Gwarantują dobą zabawę, gdziekolwiek pojawią się na scenie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA