Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Projekt skrzydlaci sąsiedzi - nabór trwa!

26-08-2020 21:19 | Autor: Piotr Celej
Jeśli lubicie eksplorować okoliczną przyrodę bądź jest ona dla Was inspiracją do działania i tworzenia, - ten projekt jest dla Was! Start zapisów już od 10 sierpnia.

We wrześniu Służewski Dom Kultury rozpoczyna cykl warsztatów w ramach projektu “Skrzydlaci sąsiedzi - ptaki Służewa”. Spotkania będą możliwością do poszerzenia wiedzy na temat środowiska naturalnego równolegle poprzez jego obserwacje i zmierzenie się z danymi narzędziami z pogranicza sztuk audiowizualnych. Dołączając do projektu poznasz także nowe środki wyrazu artystycznego. Powstałe prace zostaną zaprezentowane dedykowanej wystawie w Służewskim Domu Kultury. Warsztatom towarzyszyć będzie spacer, podczas którego posłuchamy o różnorodności naszych ptasich sąsiadów. W zależności od wyboru warsztatów dowiemy się: o której godzinie budzą się ptaki i kiedy najlepiej je podsłuchiwać? Z jakiej odległości obserwować, jakie są ich barwy upierzenia. Po zgłębieniu terenu Dolinki Służewieckiej przejdziemy do prac twórczych. Udział w projekcie jest bezpłatny, zaś rejestracja online możliwa w serwisie strefa zajęć Służewskiego Domu Kultury.

Wśród przewidzianych zajęć przewidziano m.in.: warsztaty fotograficzne, warsztaty haftu, czy warsztaty ceramiczne. Na koniec wszystkie grupy twórcze zostaną zaproszone do współtworzenia wystawy podsumowującej ptasią bioróżnorodność, która wbrew pozorom nie będzie tylko naszych skrzydlatych współbohaterach ale także o nas - o tym, jak na nie patrzymy, jak sobie je wyobrażamy i jakie mamy z nimi skojarzenia. Okiem dzieci, młodzieży, dorosłych, poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego. Partnerami projektu są: SM “Służew Nad Dolinką”, Warszawska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Projekt finansowany jest z Funduszu Animacji Kultury m. st. Warszawy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA