Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Powiązania Magdaleny Piwko-Chudzik

09-06-2021 20:54 | Autor: Mirosław Miroński
Pandemia odpuściła na tyle, żeby móc odwiedzać galerie. Po wielu miesiącach ograniczeń swoje podwoje otwarły placówki kultury. Od 12 do 26 czerwca w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe ul. Podskarbińska 2 w Warszawie można oglądać wystawę prac Magdaleny Piwko-Chudzik zatytułowaną „Powiązania”.

Artystka pokazuje na niej dzieła powstałe przy użyciu różnych technik. Wyraża w nich swój stosunek do otaczającej ją rzeczywistości.

Na wystawie zaprezentowane zostaną linoryty z najnowszego cyklu Dialog z mistrzem stanowiące reinterpretację dzieł znanych twórców, takich jak Michał Anioł, Rubens czy Paul Klee. Wśród licznych tematów poruszonych w dialogu szczególne miejsce zajmują cielesność i kobiecość, zmysłowość, piękno i harmonia ludzkiego ciał.

Wystawione będą też inne znane dzieła artystki. Znajdzie się wśród nich cykl Graficzne gobeliny, w którym zastosowane zostało połączenie tkaniny z grafiką. Stanowi to jeden z wielu przykładów eksperymentowania z kompilacją różnych technik. Klasyczny dla tkactwa przeplot został wykorzystany w oryginalny sposób przy graficznym nadruku.

Widzowie będą mogli obejrzeć także przepełnione lękiem i niepokojem prace graficzne z cyklu Okna.

– To metafora okien mentalnych i emocjonalnych tkwiących w naszej podświadomości przypominające koszmary, halucynacje. Stanowią plątaninę emocji oraz wypartych faktów wymagających uporządkowania – wyjaśnia artystka.

Magdalena Piwko-Chudzik – graficzka, malarka, pedagog, animatorka kultury, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Grafiki Warsztatowej u prof. Piotra Smolnickiego, a aneks do dyplomu z malarstwa u prof. Henryka Gostyńskiego. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych oraz około 50 zbiorowych w Polsce i zagranicą. Sięga po różne media, za pomocą których wyraża siebie, opowiada jakąś historię. Zajmuje się grafiką warsztatową, artystyczną oraz użytkową, malarstwem, rysunkiem, fotografią, ceramiką, tworzy instalacje.

Wstęp wolny! Finisaż planowany jest na 26 czerwca na godz. 19. Oficjalne otwarcie (wernisaż) będzie nagrywane i zamieszczone w internecie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA