Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

„Polskie Winyle” w Arenie Ursynów

13-04-2016 22:11 | Autor: red.
Róże Europy, Kobranocka i Sztywny Pal Azji – te trzy kultowe zespoły przełomu lat 80. i 90. ubiegłego wieku zagrają na Ursynowie w ramach koncertu „POLSKIE WINYLE”. Dla fanów polskiego rock'n'rolla to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będzie można usłyszeć na żywo takie przeboje jak: „Mamy dla was kamienie”, „Nieprzemakalni”, „Ela czemu się nie wcielasz”, „Jedwab”, „Wieża radości, wieża samotności”, „Kocham Cię jak Irlandię”.

Te piosenki zna praktycznie każdy w wieku między 35 a 60 rokiem życia. Wraz z wieloma innymi przebojami z tamtych czasów do dziś są z uwielbieniem śpiewane na imprezach i  przy ogniskach całej Polski. Być może ich siła tkwi w tym, że powstawały w czasach trudnych dla Polski, które okazały się wspaniałe dla polskiego rocka. Stan wojenny i okres po nim, a także pierwsze lata transformacji ustrojowej stanowiły dobrą inspiracją dla artystów chcących tworzyć dzieła ponadczasowe, które przetrwają próbę czasu.

Trzy zespoły, które już 22 kwietnia zagrają w Arenie Ursynów, tworzyły najpopularniejszą na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych muzykę, a ich przeboje okupowały pierwsze miejsca list przebojów oraz towarzyskie spotkania młodych ludzi. Ich odbiorcy mieli wówczas 15-20 lat i byli w okresie młodzieńczego buntu – cechowały ich charakterystyczne stroje, fryzury i ozdoby. A przede wszystkim podejście do rzeczywistości, którą chcieli i mogli zmieniać. To siła i zaangażowanie tysięcy młodych ludzi była wsparciem dla zmian, jakie zachodziły wtedy w Polsce, a później w całej Europie Wschodniej.

Koncert POLSKIE WINYLE to ponad cztery godziny wspomnień i szalonej zabawy w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122 w Warszawie). Koncert odbędzie się 22 kwietnia o godz.20.00 (wejście na salę od godz. 18.00). Bilety są do nabycia w internetowych serwisach sprzedaży biletów: biletyna.pl, Eventim, Ticketpro oraz kupbilecik.pl, a także w salonach sieci Empik. Więcej informacji o koncercie na www.polskie-winyle.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA