Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pola Nadziei przed Urzędem Dzielnicy

19-10-2015 17:07 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
W poniedziałek przed siedzibą Urzędu Dzielnicy Ursynów, dzieci ze szkół i przedszkoli, wolontariusze Fundacji Hospicjum Onkologiczne oraz przedstawiciele władz Ursynowa sadzili cebulki żonkili, które utworzą tak zwane Pola Nadziei.

Pola Nadziei to międzynarodowy program polegający na sadzeniu cebulek żonkili po to, by zwrócić ludzką uwagę na problemy osób przebywających w hospicjach.

– Chcemy uwrażliwić społeczeństwo na problemy ludzi chorych, ale także pokazać, że hospicjum to nie tylko lekarstwa i kroplówki. Uczymy jak zostać wolontariuszem i propagujemy chęć niesienia bezinteresownej pomocy – mówi prezes FHO Dorota Jasińska.

W dzisiejszym sadzeniu cebulek żonkili brały udział dzieci z Przedszkola 352, Szkoły Podstawowej z ulicy Mandarynki oraz wolontariusze FHO, burmistrz Robert Kempa i zastępca burmistrza Łukasz Ciołko. Cebulki żonkili zostały przekazane od darczyńców FHO. Kolejne Pola Nadziei mają niebawem powstać przy ulicy Pileckiego na wysokości Centrum Onkologii i na samym terenie Hospicjum.

Cele Pól Nadziei to przede wszystkim pozyskiwanie środków finansowych dla FHO, edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi, propagowanie wśród społeczeństwa postaw altruistycznych oraz zachęcanie do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA