Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce

01-07-2020 21:37 | Autor: Mirosław Miroński
Rozpoczyna się kolejna edycja tego największego plenerowego cieszącego się wielkim zainteresowaniem warszawiaków wydarzenia muzycznego. Tegoroczna odsłona zapowiada się równie ciekawe, jak poprzednie i to pomimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Jest ona wyrazem solidarności z polskimi wykonawcami i wsparcia dla rodzimej sceny jazzowej (Polish Edition) w trudnym czasie. jako dla branży muzycznej czasie pandemii. W trosce o zdrowie uczestników i artystów cały Festiwal został zorganizowany zgodnie z zaleceniami i zachowaniem procedur epidemiologicznych.

Koncerty będą odbywały się na Rynku Starego Miasta w Warszawie od 4 lipca do 29 sierpnia tego roku w soboty. Wystąpią gwiazdy polskiego jazzu, wybitni artyści, będą premiery i jazzowe odkrycia. Usłyszymy wielkie nazwiska polskiego jazzu oraz ciekawe projekty. Wstęp jest bezpłatny.

Szefowie festiwalu– Krzysztof Wojciechowski i Iwona Strzelczyk Wojciechowska – serdecznie zapraszają. W pierwszym koncercie 4 lipca, godz. 19:00 na Rynku Starego Miasta wystąpi Piotr Schmidt Quartet feat oraz znakomity pianista Wojciech Niedziela: Tribute to Tomasz Stańko, a także Maciej Garbowski - kontrabas, Krzysztof Gradziuk - perkusja.

„Tribute To Tomasz Stańko” to jedenasta płyta znakomitego trębacza Piotra Schmidta nagrana z plejadą wybitnych muzyków jazzowych. To hołd i podziękowanie złożone zmarłemu w lipcu 2018 roku wybitnemu trębaczowi. Według niektórych międzynarodowych ocen jest to jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie.

Piotr Schmidt - trębacz jazzowy, wydawca, lider zespołów, wykładowca na AM w Katowicach, laureat wielu indywidualnych i zespołowych nagród, wyróżnień i Grand Prix jest uważany przez czytelników Jazz Forum za jednego z czterech najlepszych trębaczy jazzowych w Polsce. Festiwal dofinansowany jest ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca.

Partnerami imprezy są: ZAIKS i STOART. Więcej informacji: www.jazznastarowce.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA