Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Piłsudski na Żoliborzu

19-08-2020 21:54 | Autor: Mirosław Miroński
Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na wystawę „Józef Piłsudski w 1920 roku. Między Warszawą a Kijowem”. Jest ona prezentowana w ramach obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przygotowano ją wspólnie z Urzędem Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Wystawa eksponowana jest na płocie Parku im. Stefana Żeromskiego. Będzie dostępna w Galerii Przystanek do 14 września. Odwiedzający ją mogą zapoznać się z historią wyprawy kijowskiej, czyli ofensywy Wojska Polskiego i armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w obronie Kijowa podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Z plansz można się dowiedzieć wiele o przebiegu walk oraz strategii przyjętej przez marszałka Józefa Piłsudskiego, zarówno politycznej, jak i militarnej.

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia z wyprawy kijowskiej, pochodzące głównie ze zbiorów Muzeum Niepodległości, których bohaterami są Józef Piłsudski i Wojsko Polskie. Są one kolorowane przez Mirosława Szponara. Dzięki temu zabiegowi są łatwiejsze w oglądaniu i lepiej oddają szczegóły niż czarno-białe fotografie.

Film promujący wystawę można zobaczyć na kanale YouTube Muzeum Niepodległości:

https://www.youtube.com/watch?v=KfwKi0l4Qqo&t=12s

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA