Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pierwszy dzwonek w ursynowskich szkołach

07-09-2022 21:44 | Autor: red.
Początek roku szkolnego to nowe wyzwania i dużo pracy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. To wyjątkowy rok także dlatego, że w ursynowskich szkołach pozostają uczniowie z Ukrainy. Gośćmi podczas oficjalnych uroczystości w Szkole Podstawowej nr 303 byli I sekretarz Ambasady Ukrainy oraz burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Wszystkie pierwsze klasy, z życzeniami wielu uśmiechów, otrzymały maskotkę misia Ursynka. Na Ursynowie rok szkolny rozpoczęło prawie 17 tys. uczniów, w tym ponad 1 200 ukraińskich.

– Chciałabym w imieniu Ambasady i Ambasadora Ukrainy podziękować wszystkim za dobro i zapewnienie ukraińskim dzieciom bezinteresownej pomocy. W imieniu Ukraińców składam ogromne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nie pozostawiają nas w obliczu wojny. Cały czas mamy nadzieję, że niebawem nadejdzie pokój - mówiła Olga Marczuk, I sekretarz Ambasady Ukrainy podczas uroczystości w Szkole Podstawowej nr 303 przy ul. Koncertowej.

Ukraińscy uczniowie z klas pierwszych otrzymają wyprawki szkolne w formie plecaków, ufundowane przez Lions Club Warsaw.

– Dla wszystkich dzieci, którym trudno było wstać i przyjść dzisiaj do szkoły, mam dobrą wiadomość – za 10 miesięcy wakacje. Ale przed Wami też wspaniały czas, w którym będziecie poznawać swoich przyjaciół na całe życie. Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzę energii do dalszej pracy – mówił podczas uroczystości burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

To już tradycja, że pierwszego dnia szkoły każda pierwsza klasa otrzymuje z rąk członka zarządu dzielnicy Ursynów dużą maskotkę misia Ursynka. Ma towarzyszyć dzieciom w radosnych i trudniejszych chwilach.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA