Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Piękno w prostocie

17-04-2019 21:42 | Autor: Mirosław Miroński
W ursynowskiej galerii Wieża można zobaczyć ciekawą wystawę grafiki. Jej autorem jest Radosław Zaremba – artysta należący do Oddziału Warszawskiego ZPAP. Tytuł wystawy „Linoryty i punktoryty” nawiązuje do techniki w której prace zostały wykonane. Jak wyjaśnia autor, większość została wykonana dłutem, a część „nawiertami”, ręcznie. Punktem wyjścia każdej z nich jest wybrany aforyzm.

Widz oglądający grafiki Radosława Zaremby zapewne zauważy, że wyróżnia je wielka powściągliwość, żeby nie powiedzieć skromność w używaniu środków artystycznego wyrazu. Autor ogranicza się do gry czerni i bieli uzyskując wiele odcieni szarości. Co więcej, robi to z zachowaniem prawideł tradycyjnej techniki. Owe punktoryty, o których wspomniałem wyżej, również utrzymane są w podobnej konwencji. Umiejętnie wykorzystane motywy zaczerpnięte z przyrody, formy geometryczne oraz znaki nabierają życia na pokrytym farbą papierze. Artysta pokazuje, że piękno może być w przemyślanej prostocie.

Radosław Zaremba studiował w Europejskiej Akademii Sztuki na Wydziale Grafiki Warsztatowej. Jest aktywnym uczestnikiem życia artystycznego, głównie w środowisku warszawskim. Brał udział w wielu wystawach. Na swoim koncie ma m. in. nagrodę w konkursie Grafika Warszawska w 2008 roku.

Wystawa czynna jest do końca kwietnia. Można ją obejrzeć w soboty i niedziele w godzinach 10.00- 16.00.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA