Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Perełki Warszawy 2022 wybrane

05-10-2022 21:36 | Autor: MB
Szlak po powstańczych śladach na Mokotowie zwycięża w tegorocznej edycji konkursu Perełki Warszawy. Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły trasom spacerowym po Bielanach i Śródmieściu.

Perełki Warszawy to konkurs na najciekawsze atrakcje turystyczne poukrywane w warszawskich podwórkach, uliczkach i placach. Spośród dziesięciu zakwalifikowanych do finału tras, mieszkańcy wybrali swoje ulubione w publicznej ankiecie na grupie Perełki Warszawy na Facebooku.

W głosowaniu wzięło udział ponad 1500 osób. Walka o podium w konkursie Perełki Warszawy trwała do samego końca. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Ostoja-Kasprzycki ze szlakiem prowadzącym po powstańczych śladach na Mokotowie. Na drugim miejscu znalazła się trasa Pawła Cichockiego wiodąca urokliwą ulicą Płatniczą na Bielanach. Na ostatnim stopniu podium stanął Andrzej Rejnson z propozycją wycieczki po ukrytych skarbach Śródmieścia. Blisko podium znalazły się trzy trasy prowadzące po Pradze-Północ i Południe, co świadczy o wielkim potencjale turystycznym prawobrzeżnej Warszawy.

- Zawsze podkreślamy unikalny charakter każdej dzielnicy Warszawy – mówi Paweł Moras, dyrektor Stołecznego Biura Turystyki. – Kształtowały je inne procesy, różnie dotykała je historia. Warszawa jest różnorodna, odkrywanie jej to prawdziwa przygoda. Inicjatywy takie jak ta zachęcają do zajrzenia w małą uliczkę, w bramę, na podwórko. Można tam znaleźć prawdziwe perełki.

W najbliższym czasie Stołeczne Biuro Turystyki planuje realizację spotów promujących szlaki zgłoszone przez laureatów. Nie zabraknie też relacji z pozostałych tras na profilach Warszawy w mediach społecznościowych. Opisy szlaków z obu dotychczasowych edycji konkursu Perełki Warszawy znajdują się na portalu turystycznym miasta.

- Warszawę można poznawać samodzielnie, ale można też korzystać z inspiracji lokalnych specjalistów od stołecznej turystyki. Cieszymy się, że dzięki naszym partnerom odkrywać tajemnice miasta może nie tylko zagraniczny turysta, ale i warszawiacy – mówi Magdalena Świderska-Harrison, członkini jury z ramienia Warszawskiej Organizacji Turystycznej, partnera konkursu. – Często te najbardziej znane atrakcje turystyczne potrafią zaskoczyć.

Zwycięzcy i Finaliści konkursu Perełki Warszawy otrzymają nagrody, którymi są: noclegi w luksusowych hotelach Mamaison Hotel Le Regina oraz Polonia Palace Hotel, rejsy statkiem po Wiśle, kolacja dla 2 osób w kompletnej ciemności w restauracji „Different”, gra miejska z pomocą aplikacji mobilnej od „Warszawskie Gry Miejskie” oraz bilety na koncerty chopinowskie w Sali Koncertowej „Fryderyk” na Podwalu czy zwiedzanie Fabryki Norblina wraz z interaktywną wystawą „Art Box Experience”. Kolejna edycja konkursu już za rok.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA