Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Pamiętajmy o Piotrze Nurowskim!

22-06-2022 21:08 | Autor: red.
W niedzielę 26 czerwca o godz. 10:00 w Parku Zdrojowym w Konstancinie odbędzie się VIII Bieg im. Piotra Nurowskiego. Jak co roku, nie zabraknie amatorów biegania i przyjaciół tego wielkiego entuzjasty sportu rodem z Sandomierza.

Piotr Nurowski, mieszkaniec Konstancina, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i dwukrotny prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zginął w katastrofie rządowego tupolewa 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, towarzysząc prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu w podróży, której celem było uczczenie pamięci ofiar mordu katyńskiego.

Każdy z dotychczasowych siedmiu biegów, organizowanych przez Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży, Dema Promotion Polska i Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, gromadził po kilkaset uczestników i był ważnym wydarzeniem sportowym i społecznym. Pilotem pierwszego biegu był Adam Małysz, a gośćmi imprezy byli m. in. wybitni sportowcy: lekkoatleci Jacek Wszoła, Tomasz Majewski i Robert Korzeniowski, piłkarz Grzegorz Lato, zapaśnik Andrzej Supron. Bieg obserwowało też wielu znanych artystów, m.in. Andrzej Rosiewicz, Zbigniew Buczkowski,Tadeusz Drozda. Stałym gościem biegu jest mieszkaniec Konstancina – Karol Strasburger. Sponsorem głównym zawodów pozostaje Polkomtel, a relację z biegu przekazuje Polsat News.

Tak jak poprzednie biegi, tegoroczny będzie poprowadzony ulicami Konstancina na dystansie 10 km. Półmetek uczestnicy biegu zawodnicy osiągną na ulicy Od Lasu, przy domu, w którym mieszkał Piotr Nurowski.

Zapraszamy uczestników biegu i kibiców. Rejestracja (zapisy) na stronie www.e-gepard.eu.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA