Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ostanie prace na obwodnicy

07-07-2021 22:23 | Autor: mbl
Wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy rozpoczął ostatnie prace zmierzające do wprowadzenia docelowej organizacji ruchu na ul. Płaskowickiej. Od 8 do 12 lipca zamknięte dla samochodów będzie skrzyżowanie al. KEN i ul. Płaskowickiej.

Bez ronda Krahelskiej przez kilka dni

W czwartek, 8 lipca o godz. 22.00 rozpoczną się prace związane z asfaltowaniem skrzyżowania ul. Płaskowickiej z al. KEN. Rondo K. Krahelskiej zostanie w całości zamknięte. Objazdy prowadzić będą do ul. Gandhi, a następnie ul. Pileckiego lub ul. Dereniową do ul. Płaskowickiej lub ul. Rosoła do ul. Belgradzkiej. W każdym momencie prac utrzymany zostanie ruch na trzech z czterech przejść dla pieszych w rejonie ronda (jednak mogą się one zmieniać wraz z postępem prac).

Prace związane z asfaltowaniem ronda mają potrwać do wczesnych godzin porannych w poniedziałek, 12 lipca.

Autobusy na objazdach

Autobusy linii 136 pojadą al. KEN i ul. Ciszewskiego do pętli Ursynów Płd. Jadąc w kierunku Młynowa, ominą rejon prac al. KEN.

Autobusy linii 503 w czwartek, 8 lipca, od godz. 22.00 i w piątek, 9 lipca, zostaną skierowane na objazd ulicami: Gandhi – Dereniowa – Płaskowickiej do przystanku Stryjeńskich 04 (na ul. F. Płaskowieckiej, po zachodniej stronie skrzyżowania ulic: Dereniowej, F. Płaskowickiej i Stryjeńskich), a wyjeżdżały w trasy z przystanku Stryjeńskich 02 (na ul. Dereniowej, po płn. stronie skrzyżowania ulic: Dereniowej, F. Płaskowickiej i Stryjeńskich). W weekend, 10-11 lipca, linia 503 będzie kursowała ulicami Gandhi i Dereniową, zawróci na rondzie u zbiegu ulic Płaskowickiej, Dereniowej i Stryjeńskich, żeby dojechać do przystanku Stryjeńskich 02.

Autobusy linii nocnej N86 w obu kierunkach będą jeździły ulicami Dereniową – Stryjeńskich – Belgradzką.

Prace finiszują

Po zakończeniu prac na rondzie, od poniedziałku, 12 lipca, na ul. Płaskowickiej od ul. Polskie Drogi do ul. Lanciego, ruch będzie funkcjonować w docelowym układzie. Inwestor Południowej Obwodnicy Warszawy zapowiada, że prace na ursynowskim odcinku zbliżają się już do finału. W tunelu pod Ursynowem trwają ostatnie roboty. Uruchamiane są elementy systemów odpowiadających za bezpieczne użytkowanie tunelu. Montowane jest oznakowanie pionowe. Trwa montaż bramownic oraz umieszczanie na nich tablic kierunkowych. Na trasie głównej wykonywane jest oznakowanie poziome, a na drogach dojazdowych kończone jest układanie ostatniej warstwy konstrukcji nawierzchni. Zaawansowanie prac na ursynowskim odcinku przekroczyło 95 proc. Trwają testy i odbiory.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA