Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Ogólnopolski Konkurs Poetycki w DOK Ursynów

11-12-2019 22:09 | Autor: red.
Zakończył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Środek Wyrazu 2019”, którego organizatorem był Dzielnicowy Ośrodek Kultury (DOK) Ursynów, a partnerem Samorząd Województwa Mazowieckiego. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów 7 grudnia br.

– Cieszę się, że DOK Ursynów po raz kolejny był gospodarzem tak wyjątkowego wydarzenia kulturalnego o charakterze ogólnopolskim. Ponad dwieście zgłoszeń to dowód na ogromne zainteresowanie tematyką i jednocześnie gwarancja wysokiego poziomu nagrodzonych prac – mówi Beata Rusinowska, dyrektor DOK Ursynów. Zgłoszenia do tegorocznej, drugiej już, edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Środek Wyrazu 2019” można było nadsyłać do 24 października, decydowała data stempla pocztowego. Na tegoroczną edycję wpłynęły 204 zgłoszenia, w tym 4 zagraniczne – po dwa z Anglii i Francji. Ze względów formalnych do kolejnych etapów zostało dopuszczonych 190 zestawów poetyckich. W skład jury weszli wybitni polscy poeci: Andrzej Sosnowski, Natalia Malek i Adam Wiedemann. W dniu 17 listopada 2019 odbyły się obrady. Po zapoznaniu się ze wszystkimi zestawami konkursowymi jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

Wyróżnienia otrzymali: Adam Falkowski (Warszawa), Agata Puwalska (Węgrzyce), Adam Nowakowski (Gdańsk).

III miejsce (ex aequo): Dominik Sobol (Warszawa) Jonasz Niewiadomski (Łódź).

II miejsce: Michał Krawczyk (Jelenia Góra).

I miejsce (ex aequo): Mateusz Żaboklicki (Warszawa), Piotr Tomczak (Myszków).

– Lektura nadesłanych zestawów pozwoliła zapoznać się z niezwykle ciekawymi głosami poetyckimi, co w konsekwencji przełożyło się na bardzo pozytywną ocenę całości, w jej warstwie literackiej. Jednogłośnie uznaliśmy, że poziom był dużo wyższy niż w ubiegłym roku – powiedział po ogłoszeniu wyników Adam Wiedemann.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA