Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nowe przejazdy rowerowe przez Dolinę Służewiecką

12-01-2022 21:54 | Autor: red.
Dzięki działaniom radnych Pawła Lenarczyka oraz Piotra Skubiszewskiego, po półtora roku starań ZDM zaczął realizować nowe przejazdy rowerowe przez Dolinę Służewiecką na skrzyżowaniu z ulicą Nowoursynowską. Na tym skrzyżowaniu, na granicy Mokotowa i Ursynowa, powstają przejazdy rowerowe po północnej oraz po zachodniej stronie tych arterii.

- Będzie to duże ułatwienie komunikacyjne dla rowerzystów, którzy codziennie pokonują trasy rowerowe wzdłuż Doliny Służewieckiej. Dzięki tym rozwiązaniom nie będą musieli zsiadać z rowerów, aby pokonać te ruchliwe skrzyżowania. Jest to również likwidowanie kolejnych miejsc, które przerywały trasy rowerowe, co jest ważnym działaniem dla płynności poruszania się rowerzystów - powiedział Paweł Lenarczyk radny Dzielnicy Ursynów z Polski 2050, współautor tego rozwiązania.

Na wiosnę ZDM planuje, aby zastosować podobne ułatwienia dla rowerzystów na pobliskim skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej z Aleją Wilanowską i aleją Sikorskiego. ZDM realizuje też prace nad wyznaczeniem przejazdów rowerowych u zbiegu alei Sikorskiego z ulicą Pory. Prace te przyczynią się do połączenia tras rowerowych tłumnie wykorzystywanych przez stołecznych rowerzystów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA