Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Niezwykły spektakl w Domu Sztuki

14-10-2020 20:12 | Autor: ABU
Wszystko zaczęło się wiosną, przed wybuchem pandemii. Dom Sztuki SMB „Jary” odwiedziły Aleksandra Breiting i Magdalena Strojnowska, bardzo młode aktorki niezawodowe, ale obdarzone talentem, którego dowiodły w poprzednich sezonach, w Młodzieżowym Teatrze Domu Sztuki „Klucz z Wiolinowej” prowadzonym przez Wojciecha Sanejkę. Dziewczęta zaproponowały wystawienie spektaklu „8 kobiet” według sztuki Roberta Thomasa, przeniesionej również na duży ekran.

Spektakl – od razu powiedzmy: bardzo udany – faktycznie powstał (po „odmrożeniu” w czerwcu domów kultury można było wrócić do prób). Jego niezwykłość polega na tym, że Ola i Magda nie tylko go same wyreżyserowały, ale także niejako – przy wsparciu Domu Sztuki – wyprodukowały, wystarawszy się o prawa do wystawienia, organizując casting, próby itp. Zgromadzony zespół zadbał również (znów z Domem Sztuki) o scenografię, a całkiem samodzielnie – o efektowne kostiumy.

Decyzje obsadowe okazały się trafne. Kolejne młode wykonawczynie: Alicja Bobruk, Teresa Danielewska, Wiktoria Dobromysławska, Marcelina Machała, Zuzanna Szczepaniak i Natalia Zborowska pokazały, że mają znakomicie opanowany tekst i ruch sceniczny oraz świetną dykcję. Aleksandra i Magda też wypadły bardzo przekonująco w swoich rolach, a brzydszej połowy aktorskiej braci dzielnie bronił Jorgos Tsiantos. Fabuły nie zdradzimy, bo jest kryminalna, ale zapewniamy że wciąga, intryguje i bawi.

„8 kobiet” wystawiono w Domu Sztuki 7 października. Publiczność – powitana serdecznie przez nowego dyrektora placówki Sławomira Gąsiewskiego – nagrodziła zdolną aktorską młodzież gromkimi brawami. Spektakl będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę 17 października o godzinie 19.30. Wstęp wolny (bez kart wstępu). Ilość miejsc ograniczona.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA