Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Niezwykły piknik w Kuźni Golfa

18-08-2021 21:21 | Autor: Jakub Zdowit
Pod hasłem „Żeńskie sekrety Polski” w promującej starą grę szkockich pasterzy Kuźni Golfa na Polu Mokotowskim odbył się piknik facebookowej społeczności rosyjskojęzycznych kobiet biznesu, mieszkających i działających w Polsce.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie można było obejrzeć ekspozycję szerokiego wachlarza usług i produktów. Atrakcyjna muzyka zachęcała do tańca, a na koniec – jako gwiazda wieczoru – w języku polskim i rosyjskim zaśpiewała Iwona Węgrowska.

Wspomniana społeczność liczy aż 25 000 kobiet, pochodzących z różnych krajów – od Estonii po Ukrainę i Rosję. Poprzez platformę facebookową te przedsiębiorcze niewiasty wspierają się w rozwiązywaniu trudnych problemów, z jakimi stykają się po przyjeździe do Polski. Chodzi na ogół o procedurę otwarcia firmy, znalezienie pracowników, obsługę prawną i księgową. W tej ciekawej grupie są business women prowadzące małe salony kosmetyczne, ale nie brak też pań stojących na czele dużych spółek, zajmujących się m.in. logistyką międzynarodową.

Przy kieliszku dobrego wina można było porozmawiać z twórczynią owej grupy. Jest nią Swietłana Riessowska (Svetlana Ressovskaya), która zaczynała od pracy w warszwskich restauracjach, a w pewnymn momencie, próbując przewalczyć chorobę nowotworową, szukała pomocy w Niemczech i USA, by ostatecznie powrócić do Polski. W tym roku grupa obchodzi jubileusz 5-lecia i z tej okazji zorganizowano piknik, którego duszą była urocza gospodyni Kuźni Golfa – Elżbieta Grendecka, na co dzień zapraszająca tam na driving i putting każdego, kto rozumie – niemieckie akurat – przysłowie: Golf mit uns.

Fot. Ola Skaskewicz

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA