Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nauczanie zdalne do 14 lutego

03-02-2021 20:53 | Autor: GK
Rząd przedłużył właśnie edukację zdalną dla uczniów szkół ponadpodstawowych i uczniów klas 4-8 do 14 lutego. Ostateczna decyzja o powrocie do szkolnych ławek ma zapaść po tym terminie.

W warszawskich szkołach podstawowych i przedszkolach obowiązują rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, a miasto cały czas monitoruje sytuację po powrocie najmłodszych roczników do szkół.

– Na ponad 47 tys. uczniów klas I-III na zajęcia stacjonarnie uczęszcza obecnie ponad 41 tys., co oznacza frekwencję na poziomie 87 proc. Na zajęcia w przedszkolach uczęszcza natomiast 70 proc. wychowanków. Powodów do optymizmu jednak nie mamy. Systematycznie wzrasta liczba podstawówek, w których dochodzi do zakażeń. Koronawirus znika jedynie z rządowych statystyk – informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st Warszawy.

Po pierwszym tygodniu od powrotu uczniów klas I-III, zajęcia stacjonarne były całkowicie zawieszone w jednej szkole podstawowej, a naukę zdalną wprowadzono dla klasy 2 w jednej ze stołecznych podstawówek.

Sytuacja w przedszkolach przedstawiała się następująco: całkowicie zawieszone zajęcia w pięciu przedszkolach, a w ośmiu przedszkolach oraz w 2 oddziałach przedszkolnych w podstawówkach zawieszone zajęcia dla części wychowanków.

Zawieszono również zajęcia stacjonarnie w sześciu placówkach specjalnych, a w 14 kolejnych nauka dla części oddziałów odbywała się w trybie zdalnym lub hybrydowym.

Stan na piątek, 29 stycznia to częściowo zawieszone zajęcia w sześciu szkołach podstawowych (dla 15 klas I-III) oraz jednym zespole szkolno-przedszkolnym (jedna klasa). Ponadto całkowicie zawieszone zajęcia stacjonarne w pięciu przedszkolach, a w 15 placówkach dla części grup oraz zawieszone zajęcia dla trzech oddziałów przedszkolnych w dwóch szkołach podstawowych. Nadal zawieszone są zajęcia stacjonarne w sześciu placówkach specjalnych, a częściowo w 16.

Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych nie chodzi obecnie ponad 15 tys. przedszkolaków, w zajęciach w podstawówkach nie uczestniczy ponad 430 uczniów z klas 1-3.

Pomimo zastosowanych środków bezpieczeństwa mamy obecnie 104 zakażonych nauczycieli, 252 pedagogów przebywa na kwarantannie, a 1373 na zwolnieniach lekarskich. Koronawirus nie omija też pracowników administracji i obsługi. Zakażenia odnotowano u 46 osób. 100 osób przebywa na kwarantannie, a 611 jest na L-4.

– Jako samorządowcy apelowaliśmy do rządu o wpisanie nauczycieli do etapu 1 oraz zaszczepienie tej grupy jak najszybciej. Od tego zależy powodzenie całej akcji i bezpieczny powrót do szkół pozostałych uczniów – dodaje wiceprezydent.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA