Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Nasz sąsiad Słowacja

13-10-2021 21:19 | Autor: red.
W sobotę (9 października) na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów odbyło się spotkanie z kulturą i kuchnią naszych południowych sąsiadów. Wielu mieszkańców Ursynowa wykorzystało okazję do bliższego poznania tego kraju. Imprezę odwiedził ambasador Republiki Słowacji Andrej Droba.

Przez kilka godzin można było posmakować dań regionalnych oraz słowackiego wina i piwa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska słowackich twórców ludowych. Słowaccy rzemieślnicy pokazywali jak wykonuje się tradycyjne naczynia ceramiczne oraz ozdabia tradycyjne słodycze, m.in. pierniki.

Kulminacyjnym wydarzeniem Dnia Kultury Słowackiej był występ słowackiej gwiazdy, czyli zespołu Hrdza. Członkowie tego zespołu pochodzą z miasta Preszów, na wschodzie Słowacji. Dla ursynowskiej publiczności zagrali m.in utwory autorskie Slavomíra Gibartiego inspirowane słowackim folklorem z elementami folku, rocka oraz word music. To był bardzo energetyczny występ.

Organizatorem wydarzenia była Dzielnica Ursynów we współpracy z Instytutem Słowackim w Warszawie.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA