Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Na Starówce jazzowo i gorąco

14-07-2021 21:06 | Autor: Mirosław Miroński
Mimo tropikalnych upałów i przechodzących nad Warszawą burz nie słabnie zainteresowanie Festiwalem Jazz na Starówce. Nie oznacza to, że muzyka jazzowa studzi atmosferę. Wręcz przeciwnie. W kolejnych odsłonach 27. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce pojawiają się gwiazdy tego gatunku, wybitni muzycy znani nie tylko fanom, ale też szerokiej publiczności.

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKIDZN z Funduszu promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

17 lipca 2021, godzina 19:00 na warszawskim Rynku Starego Miasta wystąpi czołowy zespół austriackiej młodej sceny jazzowej - Purple is the Color – Austrian Music Export. Grupa zagra w składzie: Simon Raab - fortepiano, Stepán Flagar - saksofon, Martin Kocian - bas, Michał Wierzgoń - perkusja.

Twórczość grupy wywodzi się z bogatej tradycji kwartetów jazzowych, łączy elementy popu i folku. Muzyka ta ma w sobie coś bardzo europejskiego, jest eklektyczną mieszanką kulturową z wyraźnym wpływem klasyki. Purple is the Color to swojego rodzaju czesko-austriaccy „Beatlesi jazzu”. Kwartet zdobywa nagrody m.in.: zajął pierwsze miejsce na Central European Jazz Competition 2018, otrzymał nagrodę Absolute Winner Award. Doceniono go też jako New Austrian Sound of Music 2020-21. Po sukcesie i entuzjastycznym przyjęciu albumu Unmasked, zespół nagrywa EPIC, drugi album wydany przez wiedeńską wytwórnię Session Work Records. Grupa jest skupiona wokół wyjątkowego austriackiego pianisty Simona Raaba. W swojej muzyce rezygnuje z nowoczesnego brzmienia skłaniając się w kierunku ponadczasowego brzmienia. Wykazuje się przy tym niezwykłą róż różnorodnością, o czym będziemy mogli przekonać się już w najbliższą sobotę. Zapowiada się kolejny ciekawy koncert, a gorąca atmosfera z pewnością będzie jeszcze bardziej podgrzana.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Jazz Art.

Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski.

Dyrektor artystyczny, rzecznik festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska

Partner koncertu: Austriackie Forum Kultury.

Wstęp wolny!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA