Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Na pandemię - jazz

22-07-2020 19:47 | Autor: Mirosław Miroński
W Warszawie trwa 26. edycja popularnego festiwalu. Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz Na Starówce. Tegoroczne wydanie jest bardzo ciekawie, choć różni się od poprzednich edycji. Odbywa się pod znakiem polskich wykonawców – Polish Edition jako wyraz solidarności dla rodzimej sceny jazzowej w czasie pandemii.

W tę sobotę na festiwalu premiera. Legenda jazzu i jazz- rocka, czołowy reprezentant stylu fusion, Krzysztof Ścierański Special Band zagra najnowszy projekt zatytułowany Pandemia

Artysta wystąpi wraz z zespołem w składzie: Krzysztof Ścierański - gitara basowa, gitara, Waldemar Gołębski - EWI EWI (ang. Electric Wind Instrument), Grzegorz Górkiewicz - keyboard, Marcin Ścierański – perkusja.

Krzysztof Ścierański- jeden z najlepszych gitarzystów basowych Europy. Od ponad trzydziestu lat jest uznawany w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum za najlepszego polskiego basistę. W wieku 22 lat zadebiutował jako basista w Laboratorium, z którym to kultowym zespołem nagrał pięć płyt i zagrał kilkaset koncertów w Polsce i z na świecie. W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. W latach 1981- 86 grał ze słynnym zespołem String Connection. Po zawieszeniu działalności przez grupę, artysta zaczął realizację projektów autorskich. Na swoim koncie ma współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, znajdują się wśród nich m. in. Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stańko, Marek Napiórkowski, Zbigniew Jakubek, Marek Grechuta, Republika, Krzak. Brał udział w nagraniu ponad 30 albumów studyjnych.

Jest autorytetem dla wielu muzyków, nie tylko polskich. Techniki, które wprowadził w grze na basie elektrycznym, budzą podziw oraz inspirują do ćwiczeń i poszukiwań.

Festiwal jest zorganizowany według zaleceń i procedur epidemiologicznych.

25 lipca 2020, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa.

Organizator: Fundacja Jazz Art. Patronat honorowy: minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prezydent m. st. Warszawy.

Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski. Dyrektor artystyczny, rzecznik festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska.

Fot. Fundacja Jazz Art

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA