Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Muzyka pośród dzieł sztuki

28-07-2021 20:33 | Autor: Mirosław Miroński
Pomimo pandemii daje się zauważyć wzrost zainteresowania sztuką. Plac Zamkowy w Warszawie to miejsce, gdzie za zaczyna się Trakt Królewski. To tu właśnie bije serce stolicy… Galeria ART należąca do OW ZPAP przy placu Zamkowym w kamienicy przy ulicy Krakowskie Przedmieście 83 jest miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników sztuki. To także miejsce, w którym rozbrzmiewa muzyka naszego największego kompozytora, mistrza fortepianu - Fryderyka Chopina. To tu, w pobliżu miejsca dawnego konserwatorium muzycznego, do którego uczęszczał sam Chopin odbywają się teraz poświęcone mu koncerty kameralne.

„Chopin Point Warsaw to miejsce, w którym mają Państwo możliwość spotkania z muzyką Chopina na żywo w wykonaniu wybitnie utalentowanych polskich pianistów. Kameralny koncert w otoczeniu dzieł sztuki najlepszych polskich artystów tworzy wyjątkową atmosferę i niezapomnianą ucztę dla duszy” - możemy przeczytać na stronie organizatorów.

Obecna wystawa w Galerii Art zatytułowana „Symfonia łączy” jest poświęcona muzyce. Tematy podejmowane przez autorów poszczególnych dzieł są inspirowane muzyką i jej twórcom.

Artyści biorący udział w wystawie: Marek Ałaszewski, Wanda Badowska-Twarowska, Barbara Bielecka-Woźniczko, Jan Brodziak, Jolanta Caban, Alina Dorada-Krawczyk, Edyta Dzierż, Anna Forycka-Putiatycka, Magdalena Hajnosz, Wanda Hansen, Larysa Jaromska, Bożena Korulska, Bożenna Leszczyńska, Janusz Lewandowski, Jacek Maślankiewicz, Franciszek Maśluszczak, Mirosław Miroński, Joanna Mrozowska, Małgorzata Roszkowska, Paweł Sochacki, Dariusz Kowalski, Aleksander Marek Zyśko, Joanna Lohn-Zając.

To, co ich łączy to polska muzyka klasyczna. Swoimi pracami przyczyniają do jej promocji. Nawiązując do dzieł naszych największych kompozytorów, tym samym tworzą interdyscyplinarną więź pomiędzy sztuką wizualna i muzyką.

Można się z nimi spotkać w Galerii ART 29 lipca o godz. 17.30. Zapraszamy na wystawę „Symfonia łączy” i na spotkanie z artystami Grupy Twórczej Symfonia!

Kameralny koncert w otoczeniu dzieł sztuki polskich artystów to propozycja, która zapewni niezapomniane wrażenia i ucztę dla duszy.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA