Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Mistrzowie polskiego jazzu

18-06-2019 21:59 | Autor: Mirosław Miroński
Amatorów Jazzu z pewnością ucieszy wiadomość, że będą mogli posłuchać na żywo muzyki z najwyższej półki. W PROMmie Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23 27 czerwca o godz. 19:00 w ramach cyklu ilustrowanego muzyką wielkich mistrzów - Mistrzowie Polskiego Jazzu organizowane są spotkania poświęcone dorobkowi wielkich polskich jazzmanów. Bohaterem wieczoru będzie Sławomir Kulpowicz (wstęp wolny).

To pianista i kompozytor. Współtwórca legendarnego The Quartet. Jego inspiracje nie ograniczały się wyłącznie do jazzu, sięgał także do muzyki etnicznej, głównie indyjskiej, ale nie tylko. Tworzył muzykę do spektakli baletowych i teatralnych.

Spotkanie przy Brukselskiej poprowadzi Rafał Garszczyński – dziennikarz muzyczny, publicysta i bloger. Autor audycji „Simple Songs” w RadioJAZZ.FM, a także stałych cykli (Płyta Tygodnia oraz Kanon Jazzu i Kanon Polskiego Jazzu).

Publiczność będzie mogła spotkać się z Pawłem Kaczmarczykiem – pianistą jazzowym i kompozytorem o wielkim dorobku i jeszcze większych planach, koncertującym na całym świecie. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym nominację do Fryderyka, sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”, pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani, Mateusza Trójki Polskiego Radia, Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej.

Gościem spotkania będzie Tomasz Tłuczkiewicz – dziennikarz muzyczny, propagator jazzu, publicysta, długoletni dyrektor festiwalu Jazz Jamboree i prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego (w latach 80-tych). Doprowadził on do dwóch wizyt Milesa Davisa w Polsce. Konferansjer, publicysta, krytyk, tłumacz (przełożył m. in. pierwszą autobiografię Milesa Davisa „Ja, Miles”). Jest uznawany za guru polskiego środowiska jazzowego.

W ramach cyklu Mistrzowie Polskiego Jazzu od 2018 r. bohaterami dotychczasowych spotkań byli Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko, Andrzej Trzaskowski, Andrzej Kurylewicz, Zbigniew Seifert, Jarosław Śmietana, Jerzy Milian, Tomasz Szukalski, Janusz Skowron,

W planach są oczywiście kolejne spotkania.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA