Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Mistrzowie parkowania

14-09-2021 11:59 | Autor: Referat Prasowy Straży Miejskiej m.st.
„Mistrzowie parkowania” to potoczne określenie kierowców parkujących nie tylko nieprzepisowo, lecz także w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Strażnicy miejscy, podejmujący setki interwencji dziennie, spotykają ich każdego dnia.

Zdaniem doświadczonych funkcjonariuszy z referatów do spraw parkowania, do poprawy sytuacji w zakresie parkowania nie wystarczą mandaty i blokady – konieczna jest zmiana społecznego postrzegania tego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym. Oceniają oni, że wśród usprawiedliwień, które zdarza im się słyszeć od nieprawidłowo parkujących kierowców, stanowczo zbyt często pojawia się bezrefleksyjne stwierdzenie: zaparkowałem tu, bo gdzie indziej nie było miejsca. Takie rozumowanie nie jest akceptowalne.

Czy pozostawiając swój pojazd, nawet „na chwilę” albo „tak, jak stoją inni”, nie ściągamy zagrożenia na użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów, kierowców? Czy nasza wygoda lub pośpiech są tu usprawiedliwieniem? Czy warte są rozjeżdżonych trawników? Czy pozostawiając wąskie przejście uwzględniamy potrzeby osoby na wózku, poruszającej się o kulach czy rodziców z dziećmi?

Rozpoczynając kolejny sezon cyklu „Mistrzowie parkowania”, liczymy na zmianę sposobu myślenia oraz na chwilę refleksji kierowców.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA