Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Miejskie autobusy przekazały sto wyprawek

09-09-2020 21:22 | Autor: red.
Z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia, Miejskie Zakłady Autobusowe przygotowały sto zestawów szkolnych dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Upominki trafią do wychowanków rodzin zastępczych w Warszawie.

W każdym ze szkolnych zestawów przygotowanych przez MZA znajduje się plecak z przyborami (piórnik, zeszyty, kredki, opaska odblaskowa) oraz worek-plecak na strój gimnastyczny lub kapcie.

Wyprawki zostały przekazane do Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie (WCPR), skąd trafią do najmłodszych uczniów, którzy przebywają w rodzinach zastępczych na terenie miasta. W Warszawie od 2011 r. WCPR jest organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej instytucjonalnej i rodzinnej (formy czasowej opieki nad dziećmi) - na koniec 2019 r. w pieczy zastępczej na terenie Warszawy przebywało ponad 2 tys. dzieci oraz pełnoletnich wychowanków, którzy kontynuują naukę.

– Projekt „Sto wyprawek na sto lat” to jeden z elementów obchodów stulecia warszawskich autobusów. Z powodu pandemii są one skromniejsze od planowanych, ale wierzymy, że i tak będą atrakcyjne dla warszawiaków – mówi Tomasz Sygut, członek zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych.

W ramach obchodów rocznicowych MZA zaprezentuje wyremontowany autobus Somua, który woził pasażerów przedwojennej Warszawy. Jeszcze we wrześniu Spółka planuje również uruchomić Wirtualne Muzeum stołecznych autobusów, w którym znajdą się przedwojenne mundury pracowników, fragmenty filmów, zdjęcia oraz wirtualne spacery po zabytkowych i współczesnych autobusach.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA