Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Między rysunkiem i malarstwem

08-05-2019 21:28 | Autor: ABU
Czy pamiętają Państwo ubiegłoroczną majową wystawę w Galerii Domu Sztuki SMB „Jary”? „Irysy w malarstwie Doroty Wejchert” – tak się nazywała – i zarówno kwiatową tematyką, jak i jasnymi barwami obrazów wniosła w serca zwiedzających trochę słońca.

Minął rok i Dorota Wejchert, artystka plastyczka po warszawskiej ASP, znów prezentuje swoje prace przy Wiolinowej 14. Znów „słoneczne”, pogodne, odpowiednie na zbliżający się przełom wiosny i lata. Wystawa zwie się „Pastelowe pejzaże” i nawiązuje do techniki, jaką posłużyła się autorka: zawieszonych między rysunkiem i malarstwem tzw. suchych pasteli.

Dorotę Wejchert zainspirowało znalezienie u siebie w domu ponad stu takich pasteli i odpowiedniego papieru – przyborów należących kiedyś do jej mamy. Oglądanie zgromadzonych w Galerii widoków Lubelszczyzny, łąk nadbużańskich i okolic Kampinosu ma działanie relaksujące. Przekonali się o tym uczestnicy wtorkowego wernisażu wystawy, którym Dorota Wejchert sprawiła dodatkową przyjemność w postaci krótkiej lekcji rysowania-malowania suchymi pastelami.

Spieszcie się Państwo z obejrzeniem „Pastelowych pejzaży”, bo wkrótce zmiana ekspozycji!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA