Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Michał Urbaniak - Organator

12-08-2020 21:12 | Autor: Mirosław Miroński
Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce od lat jest letnią wizytówką artystyczną i turystyczną stolicy latem. Tegoroczna edycja to już 26 odsłona tego wydarzenia. Przed publicznością wystąpią czołowi muzycy jazzowi. Publiczność będzie miała rzadką okazję posłuchać na żywo wybitnego skrzypka i saksofonisty jazzowego Michała Urbaniaka w koncercie - Organator.

Obok niego wystąpi śmietanka polskich artystów. Muzycy zagrają w składzie: Michał Urbaniak – skrzypce, saksofon; Michael Patches Stewart - trąbka; Wojciech Karolak - organy Hammonda; Gabriel Niedziela - gitara; Frank Parker - perkusja.

Festiwal jazzowy na warszawskiej Starówce to jedyny tego typu plenerowy festiwal w Polsce skierowany do szerokiego spektrum odbiorców. Znajduje się wśród najpopularniejszych i największych – pod względem przybywającej publiczności – festiwali. jazzowym w Polsce. Przez 25 lat istnienia zgromadził imponująca liczbę około miliona publiczności.

Michał Urbaniak to światowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, „obywatel świata” urodzony w Polsce. Jest dobrze rozpoznawalną postacią w świecie jazzu. Jako kreator muzyki fusion, wprowadził do jazzu takie gatunki jak: jazz-rock, rap i hop-hop, tworząc w 1989 r., zespół Urbanator. Zasłynął w świecie nagrywając płytę „Tutu” z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Występował w zespołach Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Trzaskowskiego. Współpracował ze sławami światowego jazzu jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Kenny Kirkland. Jest liderem, kompozytorem, aranżerem swoich projektów: „Jazz Legends”, „Fusion”, „Urbanator”, „Urbanizer”, „UrbSymphony”. Wielokrotnie nagradzany, zwyciężał w plebiscytach zagranicznych, a jego nazwisko znalazło się w prestiżowym „Down Beat” (1992 r.) wśród największych sław jazzu na pierwszym miejscu aż w pięciu kategoriach. Od wielu lat związany z filmem i teatrem. Otrzymał główne nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni za muzykę do filmów „Dług”, „Pożegnanie Jesieni” i „Eden”. Nagrał na całym świecie ponad 60 autorskich płyt. Jako pierwszy na świecie zagrał na pięciostrunowych skrzypcach, zbudowanych wg własnego pomysłu.

Przypominam zatem: 15 sierpnia, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa.

Wstęp wolny!

Organizator: Fundacja Jazz Art. Patronat honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent m. st. Warszawy.

Dyrektor generalny festiwalu: Krzysztof Wojciechowski. Dyrektor artystyczny, rzecznik festiwalu: Iwona Strzelczyk Wojciechowska.

Podczas festiwalu obowiązują zalecenia i procedury epidemiologiczne.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA