Medalowe żniwo w Pradze

04-11-2015 21:21 | Autor: Marcin Pałuba
Kickbokserzy klubu X Fight Piaseczno sięgnęli po kolejne medale, tym razem w międzynarodowym turnieju Czech Open 2015.

Turniej odbył się 17 października w Pradze. Wśrod reprezentacji z kilkunastu krajów nie zabrakło zawodników X Fight Piaseczno. Rewelacyjnie wypadli kadeci, którzy w formule pointfighting zdobyli trzy pierwsze miejsca, natomiast w walce ciągłej dwa srebrne medale. Najtrudniejsze walki stoczył Klaudiusz Świstulski, który w obu formułach miał bardzo wymagających przeciwników. W pointfightingu walkę finałową wygrał z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy, a w light-contakcie uległ w finale rywalowi z Węgier.

Patrycja Jaworska – w pojedynku o wejście do finału – pokonała zawodniczkę węgierską, a w finale swoją rodaczkę z klubu Dan Świdnik. Podobnie w strefie medalowej wyglądała rywalizacja Mikołaja Dąbrowskiego w kategorii do 42kg wśród kadetów starszych. W drodze do najwyższego stopnia podium Mikołaj musiał pokonać Węgra i Polaka.

Wśród seniorów najlepiej walczył Łukasz Wichowski, nie dając najmniejszych szans swoim przeciwnikom w formule light-contact do 84 kg. Łukasz w półfinale zdeklasował swojego przeciwnika, a walce finałowej wyraźnie przeważał nad reprezentantem gospodarzy.

Dobrze spisali się również Łukasz Świderski i Tomasz Kurzeja, zdobywając miejsca na podium w formule pointfighting. W sumie zawodnicy z Piaseczna przywieźli z Pragi 11 medali (4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe). Za serniorów warto trzymać kciuki, bo już niedługo będą oni walczyć w Mistrzostwach Świata w Irlandii i Serbii.