Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

„Lato w mieście” na desce

13-07-2015 13:57 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
W skateparku na Natolinie rozpoczęły się zajęcia z jazdy na deskorolce. Przez kolejne trzy tygodnie dzieciaki pod okiem instruktorów mają możliwość bezpłatnie szkolić swoje umiejętności.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od krótkiego instruktażu. Uczestnicy dowiedzieli się jak zbudowana jest deskorolka i co należy zrobić, aby skonstruować własną. Później krótka rozgrzewka, a następnie pierwsze ćwiczenia z deskorolką. Dzieciakom zabawa tak bardzo się spodobała, że niektóre zostały na kolejną godzinę zajęć. Wszyscy uczestnicy są objęci ubezpieczeniem NW, dostają deskorolki, kaski i ochraniacze. Pieczę nad grupą trzyma dwóch instruktorów.

– To świetna zabawa. Na skateparku żar leje się z nieba, ale nie brakuje nam sił do ćwiczeń. Tu naprawdę można się czegoś nauczyć – mówi Wiktor, jeden z uczestników.

Spokojnie, organizatorzy pomyśleli o wszystkim. Dzieci mają dostęp do chłodnej wody, której w każdej chwili mogą się napić.

Uczestnicy choć purpurowi na twarzach odgrażają się, że nie poprzestaną na tym kursie.

– Będę chciał dalej trenować jazdę na deskorolce. Muszę tylko poprosić rodziców o kupno własnej – zarzeka się Krystian.

Okazuje się, że taka forma spędzania „Lata w mieście” wyjątkowo przypadła naszym milusińskim do gustu. Mimo siniaków i wielu niepowodzeń przy pierwszych trikach, nie tracą zapału do walki. Za trzy tygodnie, na zakończenie, uczestnicy kursu będą prezentowali nowo nabyte umiejętności. Ciekawe czego jeszcze do tego czasu się nauczą...

"Lato w mieście" na deskorolce organizuje szkółka GoSkate przy współpracy i finansowaniu Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA