Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Lato na Ursynowie pełne atrakcji!

28-07-2015 22:44 | Autor: Agnieszka Pająk-Czech
Połowa wakacji już prawie za nami, ale dzielnica Ursynów nie zwalnia tempa. W końcówce lipca i w sierpniu na mieszkańców dzielnicy czeka wiele atrakcji. Jakich? Zaraz wszystkiego się dowiecie...

Na początek dzielnica chce nam zaserwować zabawy taneczne, czyli Ursynowskie Potańcówki. Pierwsza impreza z tego cyklu odbędzie się w tę sobotę 25 lipca w amfiteatrze Parku Kultury w Powsinie.

„W taneczny nastrój wprowadzi nas trzynastoosobowa orkiestra dęta BIG BAND URSYNÓW, a następnie DJ zaserwuje nam porządną dawkę największych tanecznych hitów! Wśród atrakcji, oprócz tanecznych rytmów dla wszystkich chętnych, zawodowi tancerze z Akademii Tańca PASO zorganizują krótkie warsztaty taneczne, podczas których będzie można nauczyć się: SAMBY, CHA –CHY, SALSY, TANGA i BACHATY!

Dodatkowo oprócz muzycznych atrakcji na uczestników naszego dancingu czekać będzie plenerowa kawiarnia pod parasolami, w której będzie można miło spędzić w to sobotnie popołudnie i wieczór” – zachęca Urząd Dzielnicy. Potańcówki to pomysł, który zrodził się na Ursynowie stosunkowo niedawno. Mamy nadzieję, że spotkają się one z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że taka forma spędzania wolnego czasu wyjątkowo przypadła do gustu mieszkańcom innych dzielnic, gdzie takie zabawyorganizowane są co tydzień.

Ale potańcówki to nie wszystko. W sierpniu mieszkańcy dzielnicy będą mieli okazję uczestniczyć w trzech wyjątkowych koncertach z cyklu „Muzyczne Lato na Ursynowie” , które odbędą się przy siedzibie Urzędu Dzielnicy.

Pierwszy koncert „We are family” już 9 sierpnia. Zagra Dziubek Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka. W programie amerykańska muzyka musicalowa, standardy jazzowe oraz światowe przeboje kina muzycznego.

23 sierpnia – WIEKA SŁAWA TO ŻART – od operetki do musicalu.

Emilia Zielińska – sopran, Anna Spychalska – mezzosopran, Dariusz Pietrzykowski – tenor, Romuald Spychalski tenor oraz zespół kameralny w składzie: fortepian, skrzypce, kontrabas, klarnet, perkusja. Repertuar musicalowo-operetkowy, pieśni neapolitańskie oraz światowe szlagiery klasycznej rozrywki.

30 sierpnia – „URSYNÓW W RYTMIE SWINGA". Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej SGGW. Dyrygent : Tomasz Labuń, soliści: Natalia Kaczorowska, Klaudia Kulik i Robert Szpręgiel.

Ale żeby nie było tylko muzycznie, dzielnica zaprasza w każdy czwartek na Kino Plenerowe przy Kopie Cwila. Co tydzień na dużym ekranie można obejrzeć same najlepsze polskie komedie. Jaki jest repertuar?

23 lipca, 21:45 - Kiler-ów 2-óch

30 lipca 21:45 - U pana Boga za piecem

6 sierpnia, godz. 21:45 - Kingsajz

13 sierpnia, godz. 21:15 - Vabank

20 sierpnia, godz. 21:15 - Vabank II

Na mieszkańców czekają bezpłatne leżaki, ale ich liczba jest ograniczona, warto wziąć ze sobą własny kocyk.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA