Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kulturalna Lesznowola

20-04-2022 20:40 | Autor: Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli
W imieniu Głównego Organizatora Wójta i Rady Gminy Lesznowola oraz Współorganizatorów, którymi są jednostki gminne: GOPS, GKRPA, GBP, CS, GOK serdecznie zapraszamy rodziny polskie i ukraińskie na Piknik Rodzinny z Grą Miejską, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 24.04.2022 r. godz. 14.00 - 18.00 na terenie lasu w Magdalence (start: parking przy Kościele św. Marii Magdaleny w Magdalence) oraz przylegających do niej ulicach.

Bezpłatna, interaktywna gra terenowa „Stop Hejt! Odkryj Twoje SuperMoce!” to wspaniała przygoda, na którą zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi w wieku 6 -13 lat.

Po grze, Rodziny zostaną zaproszone do udziału w EkoWarsztatach i pikniku rodzinnym z poczęstunkiem. Zostanie zorganizowana również zbiórka charytatywna na rzecz uchodźców z Ukrainy. Całe wydarzenie odbędzie się W POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ. Podczas gry „STOP HEJT! Odkryj Twoje SuperMoce!” Dzieci poznają przyczyny i konsekwencje hejtu, ale również utrwalą właściwe postawy i reakcje w sytuacjach, w których spotykają się z postawami agresji i mową nienawiści.

W trakcie gry terenowej „STOP HEJT! Odkryj Twoje SuperMoce!”, w lekkiej i wesołej formie, przeprowadzimy Uczestników przez trudne społecznie sytuacje. Pozwolimy małym Uczestnikom zmierzyć się z sytuacjami zachowań antyspołecznych, w których samodzielnie będą musieli dokonać wyboru i podjąć decyzję o tym, jak w danej sytuacji postąpić. Wybór, jakiego dokonają, określi, które SuperMoce uda im się zdobyć. Od SuperMocy takich jak między innymi „empatia”, „życzliwość”, „zaradność”, „opiekuńczość” po „męstwo” czy „uczciwość”.

Każdy Uczestnik gry otrzyma swój atrybut - Tarczę SuperMocy, którą będzie mógł zapełnić kolejnymi sprawnościami. Gra jest tak skonstruowana, że żaden młody Uczestnik nie opuści jej bez choć jednej sprawności. Jednak tylko zdobycie wystarczającej liczby sprawności pozwoli na dołączenie do zacnego grona Drużyny Superbohaterów!

Dzieci wyposażone we właściwe wzorce, z poczuciem sprawczości i pewności siebie, wyposażone w „tarcze” w postaci świadomości swoich silnych stron lepiej radzą sobie w szkole, rodzinie, w życiu.

Uwaga! Ważną informacją jest też to, iż będzie to pierwsze wydarzenie, na którym będzie można zdobyć Paszport LesznoWolaka, o którym koniecznie trzeba poczytać na fanpage Wolę LesznoWolę - Paszport LesznoWolaka.

Serdecznie zapraszamy też na inne wydarzenia, które odbędą się w tym tygodniu na terenie gminy Lesznowola.

24.04.2022 r. godz. 19.00 - z cyklu wirtualnie - teatralnie premiera baśni H.C. Andersena pt. "Narzeczeni" w wyk. Teatru Telimena - na Fanpage oraz na YouTube GOK Lesznowola.

Scenariusz i reżyseria: Anita Kochanowska-Cydzik

Tłumaczenie: Stefania Beylin

Występują :

Agnieszka Adamus, Dorota Hyży,

Anita Kochanowska-Cydzik,

Krzysztof Klimaszewski

Rekwizyty i malarstwo na drewnie:

Karolina Kesh

Zdjęcia i montaż:

Robert Janiszewski

Działania GOK Lesznowola na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy.

Wciąż trwa KOLOROWA ZBIÓRKA materiałów plastycznych - informacje pod linkiem: http://gok-lesznowola.pl/aktualnosci/kolorowa-zbiorka-materiaow-plastycznych,963

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO - RUCHOWE dla dzieci i młodzieży z Ukrainy w różnych placówkach GOK Lesznowola - informacje pod linkiem: http://gok-lesznowola.pl/aktualnosci/zajecia-artystyczne-dla-dzieci-i-modziezy-z-ukrainy,964

UKRAIŃSKIE CZWARTKI W NOWEJ IWICZNEJ - zajęcia i nauka języka polskiego oraz spotkania z psychologiem w filii GOK Lesznowola w Nowej Iwicznej przy ul. Krasickiego 60: http://gok-lesznowola.pl/aktualnosci/ukrainskie-czwartki-w-filii-gok-w-nowej-iwicznej,971

Więcej ważnych, zebranych informacji o pomocy dla uchodźców z Ukrainy znajduje się na stronie Gminy Lesznowola pod linkiem:

https://www.lesznowola.pl/news/aktualnosci/informacje-i-pomoc-dla-uchodzcow-z-ukrainy

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA