Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kulturalna Lesznowola

04-02-2020 11:20 | Autor: red.
Zapraszamy Państwa na następujące wydarzenia kulturalne, które odbędą się w najbliższym czasie:

4.02. godz. 13.30 - Koncert dla dzieci w wyk. Filharmonii Narodowej pt. "W stronę Nowego Świata. Opowiem Ci bajkę". Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

W stronę Nowego Świata – dla młodzieży

Opowiem Ci bajkę… – dla dzieci

W nowym sezonie artystycznym pragniemy kontynuować opowieść o fenomenie kultury amerykańskiej zapoczątkowaną programem Ameryka, Ameryka z muzyką wokalną i fortepianową. Tym razem uwagę poświęcimy poezji powstałej w Stanach Zjednoczonych w XIX i XX wieku. W interpretacji aktora zabrzmią wiersze najważniejszych poetów amerykańskich, jak Edgar Allan Poe, Robert Frost, czy Bob Dylan. Atrakcyjną oprawę muzyczną zapewnią im trąbka i fortepian.

Dzieciom zaproponujemy natomiast opowieść o Czerwonym Kapturku w autorskim opracowaniu Jana Brzechwy. Przygody dziewczynki, która musi przemierzyć las, by dotrzeć do domku babci, od lat bawią i uczą małych słuchaczy. Dodatkową atrakcją koncertu będą piosenki napisane specjalnie na tę okazję.

9.02. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy fotografii Dariusza Kąkola pt. "Malowane światłem". Podczas wernisażu odbędzie się także rozdanie nagród laureatkom konkursu literackiego pt. "Opowiadanie wakacyjne". Odczytane zostaną dwa opowiadania autorstwa Izabeli Szymczak oraz Anny Kłodnickiej, które zdobyły Grand Prix. Miejsce: GWA OKNO w siedzibie GOK Lesznowola, Stara Iwiczna, ul. Nowa 6.

Wystawę będzie można zwiedzać od dnia wernisażu do 10 marca 2020 r. w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00 - 19.30, w pozostałe dni powszednie w godz. 8.00 - 15.30. Wstęp wolny.

„Jeżeli nie jesteś zdolny widzieć więcej ponadto co widzialne, nie możesz zobaczyć niczego.” Autor: Ruth Bernhard

„Świat, który mnie otacza, jest piękny. Pragnę zatrzymać w obiektywie wspaniałe chwile. Jeśli uda mi się oddać na moich zdjęciach to, co widziałem i czułem, to cel został spełniony. Zafascynowany jestem krajobrazem opartym na pejzażach naturalnych. Podoba mi się koncepcja fotografii Ojczystej, która akcentuje Polskość. Staram się nawiązywać do obrazów, które dominowały w czasach Józefa Chełmońskiego. Intryguje mnie różnorodność krajobrazu na całym świecie. Morza, Góry, Jeziora, Pola i Lasy prawdziwie wiążą się z historią mojego życia.

Przygodę z profesjonalną fotografią zacząłem jesienią 2013 roku. Z potrzeby serca, gnany w nieznane, z pełną pasją poświęciłem się fotografii krajobrazowej. Starając się przejść na poziom profesjonalny." - mówi o sobie artysta.

Dariusz Kąkol (Perku), ur. 18 sierpnia 1965 roku w Piasecznie. Żonaty, dwie córki. Muzyk grający między innymi w pierwszym składzie Róż Europy na perkusji (1983 rok). Ma na swoim koncie występy z Kubą Sienkiewiczem i Jerzym Mazzolem. Podróżnik i łowca przygód. Maratończyk i Ultra Maratończyk, zdobył „Koronę Maratonów Polskich”.

Na swoim koncie ma kilka wystaw fotograficznych. Jest w „ Związku Polskich Fotografów Przyrody” gdzie przez trzy lata był też w zarządzie głównym . Należy do NIKON PROFESSIONAL SERVICES.

Zapraszamy także do zapisywania dzieci

na półkolonie zimowe WESOŁA ZIMA z GOK Lesznowola

10-21.02.(w dni powszednie) godz. 8.00 - 16.00 - Półkolonie WESOŁA ZIMA w GOK Lesznowola. Koszt 130 zł./os. za tydzień (plus dodatkowo obiady). Zapisy od 20 stycznia. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Dokumentacja dla Rodziców (Regulamin, Oświadczenia, plan zajęć) pod linkiem.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA