Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kulturalna Lesznowola

12-11-2019 12:49 | Autor: red.
W tym tygodniu zapraszamy Państwa na następujące wydarzenia kulturalne.

13.11.2019 r. godz. 18.00 - Wieczór Patriotyczny z ok. Święta Odzyskania Niepodległości zorganizowany przez Kluby Seniora w GOK Lesznowola. Miejsce: SP w Nowej Iwicznej (wejście od boiska).

W programie:

- występ uczniów SP w Nowej Iwicznej

- koncert Zespołu Śpiewaczego TĘCZA

- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

- narracja historyczna w wyk. Stanisława Biczysko

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców na dalsze wielopokoleniowe, wspólne świętowanie. Zachęcamy także do obejrzenia relacji i zdjęć z minionych wydarzeń patriotycznych z okazji tegorocznego 11 Listopada: akcji zorganizowanej przed Urzędem Gminy Lesznowola "Niepodległa do hymnu!" oraz z niedzielnego Koncertu Niepodległościowego w kościele w Magdalence "Viva Moniuszko"

14.11.2019 r. godz. 18.30 - Kurs robienia sushi - koszt uczestnictwa 30 zł.. Spotkanie i kurs poprowadzi Pani Emily Kitabatake. Spotkanie Klubu Kobiet Panie Przodem. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

17.11.2019 r. godz. 16.00 - Bajkowa Niedziela - "Opowieści miłe dla ucha - baśnie z różnych stron świata" opowiada: Jerzy Szufa. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Bilet: 10 zł / dziecko, opiekunowie bezpłatnie. Zniżki z Lesznowolską Kartą Dużej Rodziny. Spotkanie dla rodziców z dziećmi od 4 lat

17.11.2019 r. godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa pt. "Ukryte pod powiekami" autorstwa Mai Troszkiewicz, uświetniony recitalem w wyk. Barbary Ostrowskiej. Miejsce: CIS Magdalenka, ul. Lipowa 28.

Malarka prezentuje swe prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu miejscach i galeriach, więc bardzo nam miło jest zawsze gościć jej twórczość w rodzinnych stronach. Przypomnijmy ostatnie dwie indywidualne wystawy artystki w galeriach GOK Lesznowola:

2019 - "W poszukiwaniu straconego czasu"

2016 - "Progres"

 

WARSZTATY MALARSTWA WSTĄŻKOWEGO

Gdy własny zwierzak Ci mówi, że coś tam jest, to uwierz mu, proszę, że JEST. A jeśli nie wierzysz, sprawdź. Wybierz się w podróż, by Coś Wielkiego odnaleźć.

- Jeśli pójdziecie ze mną, to was tam zaprowadzę - rzekł im któregoś dnia udomowiony mrówkojad. Nie pożałowali, gdyż widok, jaki ukazał się ich oczom, doprawdy był niezwykły!

- Bo mrówkojady, psze Pana, nigdy, przenigdy nie kłamią !

Serdecznie zapraszamy do twórczej zabawy z wyobraźnią:

18 i 20.11..2019 r. (poniedziałek i środa) godz. 18.00 - 20.00 odbędą się kolejne rodzinne warsztaty malarstwa wstążkowego. Tematem "Baśnie w malarstwie wstążkowym". Warsztaty obejmują oba te dni, będąc spójną całością. Koszt: 20 zł./os. za całość. Zapisy. Miejsce: GWA OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6.

Lubisz kolory i kropki? Lubisz pobawić się twórczo? Zechcesz poświęcić zabawie w malowanie dwa miłe, wspólne wieczory?

Zapisy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w galerii, prosimy o zapisanie się wcześniej. Zapisy w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 lub pod nr tel. 22 757 92 09 lub kom. 504 192 208.

Na czym polega malarstwo wstążkowe? To twórcza zabawa gwaszami, polegająca na budowaniu barwnych kompozycji z wykorzystaniem pasowych wzorów, geometrycznych, drobnych ornamentów oraz niezliczonej ilości kropek.

WARSZTATY EBRU - TURECKIEJ SZTUKI MALOWANIA NA SZKLE

23.11.2019 r. I gr. godz. 14.00-15.30, II gr. 16.00-17.30 i III gr. 18.00-19.30 - Warsztaty ebru - sztuki malowania na wodzie. Zapisy trwają od 4.11.19 r. Ilość miejsc ograniczona. Koszt: 40 zł./osoby. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

Zapraszamy na warsztaty w trzech dostępnych godzinach. Dzieci w wieku 6 - 11 lat tylko z opiekunem (opiekun bezpłatnie).

ZAPISY trwają od 4 listopada

Ebru to tradycyjna sztuka malarstwa na wodzie, w Polsce znana jako jako papier marmurkowy lub papier karagenowy. Zachęcamy też do zobaczenia filmu na temat tejże niezwykle ciekawej techniki.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA