Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kulturalna Lesznowola

01-10-2019 13:10 | Autor: red.
Zapraszamy Państwa na wydarzenia kulturalne, które odbędą się w bieżącym tygodniu.

1.10.2019 r. godz. 18.00 - Koncert z ok. Inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2019/2020 pt. "Niemen - Moja Ojczyzna" w wyk. Radosława Świderskiego, Krzysztofa Chromińskiego i Tomasza Rogalskiego - poprzedzony koncertem Chóru UTW OKTAWA pod kier. Magdaleny Świderek. Miejsce: siedziba GOK Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6.

"Niemen - Moja Ojczyzna" to recital oparty na twórczości jednej z największych legend polskiej piosenki. Fenomenalne kompozycje w akustycznych aranżacjach do tekstów najwybitniejszych polskich poetów, m.in.: Mickiewicz, Tuwim, Asnyk, Iwaszkiewicz, Norwid, i inni.

Wykonanie Ambitus Trio:

Radosław Świderski - znany i ceniony bard, leader grupy Radek Blues Band, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, gitarzysta i wokalista o charyzmatycznej, ciepłej barwie głosu.

Krzysztof Chromiński - kompozytor, pianista, aranżer, absolwent Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Katowicach, laureat Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

Tomasz Rogalski – saksofon tenorowy, instrumenty perkusyjne, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny.

 

2.10.2019 r. godz. 11.00 - Klub Przedsiębiorczych Mam z dziećmi poprowadzi Agnieszka Kowalczyk. Gość specjalny - Dominika Nawrocka "Kobieta i Pieniądze". Miejsce: siedziba GOK Lesznowola, Stara Iwiczna, ul. Nowa 6

Klub Przedsiębiorczych Mam to networking i wymiana doświadczeń, rozwój osobisty bez wykluczenia społecznego, mentoring, darmowa pomoc i wsparcie, a przede wszystkim miejsce i grupa kobiet o podobnych założeniach, sytuacji i celach.

KPM to spotkania mające służyć rozwojowi przedsiębiorczości – pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem;

- wspieranie lokalnych biznesów, idei, pomysłów;

- aktywizacja mam, aby wychowując dzieci mogły też rozwijać się zawodowo;

- jak najniższy próg wejścia dla kobiet - brak opłat, możliwość przyjścia z dzieckiem;

- w każdym spotkaniu gość specjalny - mama aktywna zawodowo, która przekaże garść inspiracji, jak poradziła sobie na rynku pracy.

Nasz Gość Specjalny:

Dominika Nawrocka, Kobieta i Pieniądze

Więcej na www.kobietaipieniadze.pl

 

We środę 2 października 2019 r. o godz. 18.00 w CIS w Magdalence przy ul. Lipowej 28 odbędzie się casting dla dorosłych, którzy chcieliby zagrać w napisanym specjalnie dla gminy Lesznowola spektaklu teatralnym pt. "Żelaznymi łzami" autorstwa i w reżyserii Joanny Godlewskiej.

Sztuka dotyczy tragicznych wydarzeń - upamiętnienia wydarzenia historycznego, jakim było rozstrzelania więźniów Pawiaka w magdaleńskim lesie.

Próby stworzonego z mieszkańców gminy Lesznowola teatru będą odbywać się w tym samym miejscu co casting - raz w tygodniu, we środy o godz. 18.00 jako teatralne zajęcia cykliczne, nieodpłatne dla uczestników.

Premiera spektaklu odbędzie się dn. 28 maja 2020 r.

 

2.10.2019 r. godz. 18.30 - Palestyna czyli Ziemia smutnej Pomarańczy - spotkanie z Aleksandrą Katner w Klubie Podróżnika Po Horyzont. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2

Palestyna... czyli Ziemia Smutnej Pomarańczy

Zachodni Brzeg jest miejscem niezwykłym. Dla niektórych to Święte Miejsce pielgrzymek, dla innych - niebezpieczna kraina niekończącej się wojny. Wszyscy wiedzą, że w Betlejem jest Żłóbek, ale nie każdy wie, że w pobliskim Bejt Sahur aresztowano osiemnaście krów. Z kuchnią arabską kojarzymy hummus, ale nie każdy wie, że najlepsze smażone kurczaki podają w Ramallah. O tym co znane i nieznane, chciałabym Państwu opowiedzieć.

 

6.10.2019 r. godz. 18.00 - Przedstawienie teatralne pt. "Bunt na torach 1976". Wstęp wolny. Miejsce: siedziba GOK Lesznowola, ul. Nowa 6.

Bunt na torach 1976 – spektakl teatralny

„Bunt na torach 1976" to spektakl teatralny upamiętniający wydarzenia 25 czerwca 1976r w Zakładach Mechanicznych Ursus. Wtedy właśnie robotnicy Zakładów zbuntowali się przeciwko ogłoszonym dzień wcześniej podwyżkom cen żywności. Swoje niezadowolenie wyrazili nie przystępując do pracy oraz blokując linie kolejowe na dwóch magistralach: Warszawa – Śląsk i Warszawa – Berlin – Paryż. Tzw. wydarzenia czerwcowe w Ursusie zapoczątkowały działania opozycyjne przeciwko władzom komunistycznym w PRL.

Występuje grupa z Teatru Scena Przyfabryczna: Andrzej Dębkowski, Anita Kochanowska-Cydzik, Julia Pawlińska, Lena Lipert, Ewa Dębkowska, Beata Onisk, Anna Kałużna – śpiew, Julita Przybylska – saksofon, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Michała Kępińskiego, Scenariusz i reżyseria - Joanna Godlewska, Muzyka – Rosław.

 

Ponadto pragniemy poinformować Państwa o laureatach konkursów.

LAURY DLA ZESPOŁU ŚPIEWACZEGO TĘCZA

Zespół Śpiewaczy "Tęcza" działający pod skrzydłami GOK Lesznowola pod kier. dr Tomasza Nowaka i Grzegorza Toporowskiego, reprezentując Gminę Lesznowola zdobył III Nagrodę na XX Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Polska Tęcza" w Polanicy-Zdroju, który odbył się w dn. 20-22 września 2019 r. Serdeczne gratulacje!

WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO NA OPOWIADANIE WAKACYJNE

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli przedstawia wyniki konkursu literackiego na opowiadanie wakacyjne.

Komisja w składzie: Anna Chachuła – mgr filologii polskiej oraz Agnieszka Lis – pisarka postanowiła przyznać dwie nagrody Grand Prix ex aequo następującym osobom:

- Izabeli Szymczak (godło „Kos”) za opowiadanie „Szlak w chmurach”

- Annie Kłodnickiej (godło „Calaveras”) za opowiadanie „Ciemność”

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

w Lesznowoli – Jolanta Walentyna Sobolewska. Serdecznie gratulujemy!

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA