Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Królewski Ogród Światła

04-01-2022 20:54 | Autor: Mirosław Miroński
Ruch to zdrowie, zwłaszcza teraz gdy z powodu zimy i pandemii więcej czasu spędzamy w czterech ścianach. Zwłaszcza korzystny jest ruch na świeżym powietrzu. W dodatku, warto zrzucić trochę kilogramów po świątecznym objadaniu się.

Dobrą okazją może być wyprawa do parku i ogrodów wilanowskich. Szczególnie, że spacer możemy połączyć z oglądaniem instalacji świetlnej zwanej Królewskim Ogrodem Światła. Można go oglądać od 9 października tego roku do 27 lutego roku 2022.

Zwiedzenie całej ekspozycji trwa ok. 30 minut. W piątki, soboty i niedziele, gdy odbywają się pokazy mappingów, do czasu zwiedzania trzeba doliczyć dodatkowe 15 minut (tyle trwa jeden pokaz). Ostatnie wejście na teren ogrodu jest możliwe o godz. 20.30. Wielką atrakcją są zarówno kolorowe kompozycje świetlne, jak też nastrojowa muzyka, która towarzyszy pokazom. Brzmi ona niepowtarzalnie w otoczeniu historycznej architektury oraz nowoczesnych instalacji.

Obowiązują limity odwiedzających ekspozycję na daną godzinę (z powodu dużej liczby odwiedzających) np. 17.00–18.00, 18.00–19.00 itd.). Podczas zakupu biletu należy wskazać nie tylko dzień, ale też przedział godzinowy wejścia. Ograniczenia zostały wprowadzone dla bezpieczeństwa gości i pracowników muzeum.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.wilanow-palac.pl.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA