Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kradzież przesyłki kurierskiej z katalizatorami

26-07-2021 10:41 | Autor: pol
Ursynowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przesyłki kurierskiej z dwoma nowymi katalizatorami o wartości około 5000 zł. Obaj podejrzani byli zatrudnieni jako kurierzy u podwykonawcy świadczącego usługi na rzecz jednej ze znanych firm kurierskich.

W trakcie prowadzonego dochodzenia kryminalni ustalili, że przestępstwa dopuścił się 37-latek przy współudziale o 9 lat młodszego znajomego. Obaj często zmieniali miejsce pobytu. To jednak nie stanowiło problemu dla policjantów, którzy w drodze działań operacyjnych ustalili gdzie przebywają podejrzani.

W dniu zatrzymania policjanci dowiedzieli się, że pierwszy z nich przebywa w Raszynie. Kiedy pojechali na miejsce zauważyli go na parkingu przed galerią handlową, mężczyzna został wylegitymowany i zatrzymany. W rozmowie z funkcjonariuszami wyjaśniał, że w dniu 6 maja 2021 r. na rozdzielnie firmy kurierskiej mieszczącej się na Ursynowie przyszedł do niego młodszy kolega i powiedział, że jest tam paczka, w której są dwa katalizatory o wartości prawie 5000 zł. Powiedział mu, żeby wywiózł ją poza teren zakładu i tam mu ją oddał, a on sprzeda te katalizatory i podzielą się pieniędzmi. Mężczyzna tłumaczył, że postąpił zgodnie z prośbą kolegi, następnego dnia wspólnik przyniósł mu pieniądze w kwocie 1000 zł. Podejrzany tłumaczył się, że zgodził się na udział w przestępstwie ponieważ był w trudnej sytuacji materialnej.

Drugi z podejrzanych został zatrzymany tego samego dnia w miejscowości Piastów w powiecie pruszkowskim. Mężczyzna również tłumaczył się problemami finansowymi. Częściowo potwierdził wersję swojego poprzednika, ale wyjaśniał, że katalizatory sprzedał 37-latek za 4000 zł. Po czym przekazał mu 2000 zł.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni narzekali, że już ponieśli konsekwencję z tytułu kradzieży, gdyż zostali zwolnieni z pracy. Pracodawca obciążył ich kosztami wynikającymi z utraty przesyłki. Teraz podejrzani staną przed sądem, który może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA