Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kradli katalizatory z samochodów

09-11-2015 13:19 | Autor: jb
Policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży i usiłowania kradzieży katalizatorów, do których doszło na przełomie września i października tego roku. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy działali na terenie Mokotowa.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu od kilku tygodni pracowali nad sprawą kradzieży katalizatorów. Kryminalni oprócz zbierania szczegółowych informacji dotyczących tych zdarzeń, ustalania świadków, typowania osób mogących mieć związek z tymi zdarzeniami, również szczególnie nocą obserwowali osiedlowe parkingi.

Policjanci ustalili, iż związek z tymi przestępstwami może mieć dobrze im znany Adam F. Szybo ustalili, że mężczyzna nie działał sam, miał wspólnika, którym okazał się 28-letni Artur M. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy przy ul. Malczewskiego.

Podejrzani od września tego roku, pod osłoną nocy na osiedlowych parkingach, typowali interesujące ich auta. Zwykle były to samochody marki Jeep. Schemat działania był prosty - jeden z mężczyzn kładł się pod auto i wycinał katalizator, wspólnik w tym czasie obserwował teren. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że skradzione przedmioty mężczyźni sprzedawali jako części zamienne, a pokrzywdzeni straty oszacowali na ponad 12 tysięcy złotych.

Adam F. i Artur M. już usłyszeli łącznie 7 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży katalizatorów na terenie Mokotowa. Pierwszy z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA