Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Koreański chorąży z Rio po Szablę Wołodyjowskiego

22-02-2017 22:42 | Autor: KOS
W Arenie Ursynów rozpoczyna się w piątek 24 lutego – zaliczany do Pucharu Świata FIE i rozgrywany od 1955 roku Turniej o Szablę Wołodyjowskiego. To impreza, której tradycje wiążą się z najlepszymi latami polskiej szabli, a zwyciężali w niej między innymi: najlepszy szablista w historii, mistrz olimpijski 1968, trzykrotnie indywidualny mistrz świata Jerzy Pawłowski (1970), Emil Ochyra (1965), Tadeusz Piguła (1982) i Norbert Jaskot (1997).

 „Arena Ursynów po raz kolejny gości zawodników walczących o Szablę Wołodyjowskiego.  Zapraszam pasjonatów białej broni, jak i każdego zainteresowanego do kibicowania – wstęp wolny” – informuje Zastępca Burmistrza Rafał Miastowski.

W tej chwili nie mamy ani jednego szablisty wysoko klasyfikowanego w rankingu FIE (Międzynarodowej Federacji Szermierczej). Niemniej w kadrze na turniej są dobrze znane nazwiska z dawnych lat, ale to tylko potomkowie niegdysiejszych fechtmistrzów: Jakub Jaskot, Mikołaj Grzegorek, Piotr Koniusz. Najwyżej notowany z polskiego składu w rankingu FIE jest Jakub Ociński (57. lokata).

Do grona faworytów zalicza się m. in. mistrza olimpijskiego z Aten (2004) Włocha Aldo Montano oraz dwu znakomitych szablistów Korei Południowej, również medalistów olimpijskich: zajmującego obecnie pierwsze miejsce w rankingu Kim Junghwana i Gu Bon-gila. Ten ostatni był chorążym reprezentacji Korei Płd na ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. On też wygrał dwa ostatnie turnieje o Szablę Wołodyjowskiego – w 2015 i 2016 roku.

Program zawodów w Arenie Ursynów, ul. Pileckiego 122

– piątek 24 lutego, 10.00 – początek eliminacji; sobota 25 lutego, 10.00 – Tabela z 64 zawodników; niedziela 26 lutego, 10.00 początek turnieju drużynowego.

Gala finałowa turnieju indywidualnego odbędzie się w sobotę w Auli Politechniki (pl. Politechniki 1) o godz. 17.00. 

Foto: wikipedia

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA