Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Koniec sezonu Veturilo!

01-12-2015 12:48 | Autor: RK
W ostatni poniedziałek zakończył się czwarty sezon Veturilo. Miejskie rowery na czas zimowy znikną ze stołecznych ulic, powrócą na nie dopiero wiosną 2016 r.

– Rowerzyści – dziękuję Wam za kolejny udany sezon. Miejskie rowery były wręcz rozchwytywane i wypożyczano je ponad 1,9 mln razy. W przyszłym roku nadal będziemy powiększać system i rozbudowywać infrastrukturę. Wybierzemy również nowego operatora Veturilo – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

W tym sezonie użytkownicy mogli korzystać z 204 stacji i ponad 3 tys. jednośladów. Odnotowano ponad 1,9 mln wypożyczeń, a w systemie zarejestrowała się rekordowa liczba nowych użytkowników.

A co przyniosą najbliższe lata? Miasto nadal będzie rozbudowywało system roweru miejskiego. W przyszłym roku zostanie wyłoniony nowy operator bowiem umowa z firmą Nextbike Polska, obowiązuje już tylko do końca listopada 2016 roku.

Zakończyły się też konsultacje społeczne dotyczące oczekiwań użytkowników Veturilo, przetarg zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Równie ważne będą inwestycje w infrastrukturę – w ciągu dwóch lat w Warszawie powstanie ponad 120 km nowych dróg dla rowerów. Obecnie sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 445 km.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA