Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

Kolejny odcinek Domaniewskiej gotowy

17-05-2021 11:57 | Autor: zdm.waw.pl
ZDM zakończył budowę drogi dla rowerów i wymianę chodnika po południowej stronie ul. Domaniewskiej między ul. Modzelewskiego a skrzyżowaniem z ul. Samochodową. Prace stanowiły kolejny etap wprowadzania zmian w tej części miasta, które ułatwią poruszanie się rowerzystom i pieszym.

Ul. Domaniewska jesienią zeszłego roku została przebudowana między ulicami Pęcherską a Samochodową. Dokonał tego deweloper realizujący w pobliżu inwestycję komercyjną, na mocy obowiązku wynikającego z ustawy o drogach publicznych.

Przede wszystkim poprawie uległo bezpieczeństwo na skrzyżowaniu z ul. Samochodową. Zostało wyposażone w sygnalizację świetlną, zyskało też nową nawierzchnię. W tym miejscu powstało nowe przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym. Obie zebry – ta oraz istniejąca tam wcześniej – otrzymały dodatkowe oświetlenie, aby piesi i rowerzyści byli lepiej widoczni po zmroku. Ważnym elementem całości inwestycji była też budowa drogi rowerowej po północnej stronie ulicy między Samochodową a Pęcherską.

Inwestycję skoordynowano z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego, który zakładał przede wszystkim budowę drogi dla rowerów po południowej stronie ul. Domaniewskiej. Ścieżka dla rowerzystów powstała od skrzyżowania z ul. Modzelewskiego do skrzyżowania z ul. Samochodową (a ściślej od wjazdu pod biurowce). Pierwotnie zakres projektu dotyczył odcinka między ulicami Modzelewskiego a Langego, ale został rozszerzony, żeby łączył się z inwestycją deweloperską. Prace, które właśnie się zakończyły, obejmowały również wymianę chodnika.

Kolejnym krokiem pozostanie wprowadzenie zmian na skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Modzelewskiego. To czarny punkt na rowerowej mapie okolicy – brakuje tu przejazdów i łącznika, który spiąłby nową drogę z tą wybudowaną wiosną ubiegłego roku od strony al. Niepodległości. Ich utworzeniem, w ramach przebudowy całego skrzyżowania, zajmie się deweloper realizujący po sąsiedzku inwestycję prywatną. ZDM już rozpoczął procedowanie z nim umowy, której podpisanie powinno nastąpić jeszcze w tym roku.

Nowy fragment drogi dla rowerów to kolejny etap wprowadzania zmian na ul. Domaniewskiej. Wiosną 2020 r. pracowano na odcinku od al. Niepodległości do ul. Modzelewskiego, gdzie oprócz budowy drogi dla rowerów wyremontowano chodnik i przystanek autobusowy, a także ustawiono tam 10 stojaków rowerowych. Prace te również były wynikiem głosowania mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.

Wróć

Interesuje Cię współpraca?
Napisz do nas! wspolpraca@passa.pl
Copyright 2015 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: MEETMEDIA